gittigidiyor

tolo 52.5 e yardım

halanya

Aktif Üye
merhaba arkadslar bu uydudaki tolo tvnin sinyali bulundugum bölge düşmüyor gözüküyor konum alanya 120 lik çanakla izleyebilirmiyim, antalya bölgesinden bu yayını alabilen varmı tavsiyeleriniz nelerdir..

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Ka, Ku ve C band transponderlere sahip son teknoloji ürünü Yahsat 1A'nın Ku band transponderleri Yahsat ve SES-Astra arasında imzalanan antlaşmayla YahLive adıyla pazarlanacak. 23 Ku transponderin 3 farklı kapsama alanında çalışacağı biliniyor. Uyduda bulunan Ka band transponderler öncelikli olarak BAE ordusunun askeri haberleşme ihtiyacını karşılamak için kullanılacak. Yahsat 1A, C band kapsama alanı ise 85'den fazla ülkeyi kapsayacak şekilde dizayn edilmiş durumda.

31 Mart 00:45-01:52 TSİ'de fırlatılacak Yahsat-1A, 52.5°Doğu yörüngesinden hizmet verecek.

Batı(West) ve Avrupa(Europe) hüzmeleri
west%2526europe.gif

Doğu(East) hüzmesi
east.gif

C band hüzmesi
cband.gif

Kaynak: Uyduda Ne Var?

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Buradaki bilgilere göre 120 cm ve ustu kaliteli bir antenle ancak izleyebilirsiniz.Ama tabi sinyal kalitesi ne kadar olur onu denemeden bilemeyiz.

halanya

Aktif Üye
90 lık çanağım var istediğim yayın gurubu 12015 H 27500 tpsinde bulunuyor 90 lık çanakla mena beam deki yayınları alıyorum ama ku band east beam de ki sinyalleri alamıyorum bana ne önerebilirsiniz ?

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Çanak antenin konusunda çok fazla bilgim yok.Ama lnb ler bir kac çeşit.Bunlar 0.1db 0.2db ve 03 db dir.En iyisi 0.1db olandır..Suan kullandıgınız lnb ye bakın,durumunuz varsa 0.1 db olanından alınız çekim gücü kesinlikle artacaktır.
Birde ku bant ka bant yayınlar var.Ka bant yayınlar için ayrı lnb kullanmak gerekli diye biliyorum.Ama normal ku bant yayınlar için yukarıda dediğim şekilde normal kullandıgımız lnb ler yeterlidir.

halanya

Aktif Üye
ku band yayın bunun için önerebileceğiniz test edilmiş 0.1 db lnb varmıdır. biliyorsunuzki piyasada birçok lnb de yazılan değerler pek inandırıcı gelmiyor

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Normal fiyatlı konseptte next in LNB leri iyidir.
Diğer taraftan avrupa marka pahalı LNB lerde var.Google den biraz arastırısanız ve kullanıcı yprumlarına bakarsanız az daha bilgi sahibi olursunuz,ona göre bi uygun LNB alabilirsiniz.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.