gittigidiyor

TRİMAX 12000 HD Server Çalıştırma Talimatı:

AKHİSAR LI

Aktif Üye

ALINTI: erkal29

TRİMAX 12000 HD Server Çalıştırma Talimatı:

[HIDE]
Kumanda'dan F1 000 tuşuna basınız
Patch devrede yazacak

SERVER RESETLEME :

menü > Ağ > Ok > Sunucu Ayarı

Ok > Sarı tuşa bas F1 Evet

NOT:ilk baglantı biraz bekletebilir

ortalama 5 dak veya şifreli kanal üzerinde
ok tuşuna birden çok basarsınız

UYGULAMALAR :

1. F1+000: Patch Enable/Disable

2. F1+111: RS232 Mode List
--PC CSC ECM
--Twin Protocol
3. F1+222: Home share Enable/Disable;
4. F1+333: To input NDS box ***;
5. F1+444: PID Recording;
6. F1+555: Ip setting menu;
7. F1+666: Server setting menu;
8. F1+777: Auto get ip;
9. F1+888: Show lan information;
10. F1+234: Timeshit Function;
11. F1+345: Oscam On/Off;
12. PGUP : All ECM list
13. PGDN : Current *** Menu;
MASTER KOD = 9876

[/HIDE]

canko38

Aktif Üye
benim alet 3 aydır çalişmıyordu bu gün çanaklarımı ayarlattım ve dt ye bakayım dedim ama hiç bir kanalı açmadı. Sonra hotbird e baktım onu açmadı ben 3. Ayın 16 sında aldım server bitme ihtimalide yok yada server bitiş tarihine nerden bakılıyor bilenlerin yorumlarını bekliyorum

ERK@L

Aktif Üye
benim alet 3 aydır çalişmıyordu bu gün çanaklarımı ayarlattım ve dt ye bakayım dedim ama hiç bir kanalı açmadı. Sonra hotbird e baktım onu açmadı ben 3. Ayın 16 sında aldım server bitme ihtimalide yok yada server bitiş tarihine nerden bakılıyor bilenlerin yorumlarını bekliyorum
f1 000 basıp server aktif hale getir.(önceden aktif ise f1 000 yapmanıza gerek yok).. menü> ağ >ip ayarı girdiğinde orda bağlandığın ip ve en altta bağla 33 yazması gerekir bu 33 rakamı toplam bağlandığın serverlrın toplamıdır. yine aynı bölümde sunucu ayarlarına girdiğinde 8den başlayıp 40 kadar hedeiye serverları görebilirsin .8.den 40 kadar yazan herhangi bir servere gel orda serverın başlangıç ve bitiş tarihi yazar.
eğer ip ayarlarında bağla 33 yazmassa demekki serverı bağlanmamışsın vede serverlerın başlangınç ve bitiş tarihini göremessin.
---Serverın aktif olduğu halde cihaz ip almıyorsa modemini kapat ve aç ondan sonra cihazını elektirik pirizinden yada arkasındaki siviçten kapatıp aç cihaz açıkldıktan sonra 3 dk bekle ip ayarlarlarında ip almış mı bak.
ip almış bağlanmıyorsa. serverı resetle.
SERVER RESETLEME :

menü > Ağ > Sunucu Ayarı
serverı resetledikten sonra cihazınızı ve modemini kapatıp tekrar açın...

canko38

Aktif Üye
f1 000 basıp server aktif hale getir.(önceden aktif ise f1 000 yapmanıza gerek yok).. menü> ağ >ip ayarı girdiğinde orda bağlandığın ip ve en altta bağla 33 yazması gerekir bu 33 rakamı toplam bağlandığın serverlrın toplamıdır. yine aynı bölümde sunucu ayarlarına girdiğinde 8den başlayıp 40 kadar hedeiye serverları görebilirsin .8.den 40 kadar yazan herhangi bir servere gel orda serverın başlangıç ve bitiş tarihi yazar.
eğer ip ayarlarında bağla 33 yazmassa demekki serverı bağlanmamışsın vede serverlerın başlangınç ve bitiş tarihini göremessin.
---Serverın aktif olduğu halde cihaz ip almıyorsa modemini kapat ve aç ondan sonra cihazını elektirik pirizinden yada arkasındaki siviçten kapatıp aç cihaz açıkldıktan sonra 3 dk bekle ip ayarlarlarında ip almış mı bak.
ip almış bağlanmıyorsa. serverı resetle.
SERVER RESETLEME :

menü > Ağ > Sunucu Ayarı
serverı resetledikten sonra cihazınızı ve modemini kapatıp tekrar açın...

teşekkür ederim sorunum giderildi. erkal29'a çok teşekkürler.

osman6670

Aktif Üye
benim hediye serverim biti ne yapmam lazım arkadaşlar

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.