gittigidiyor

Vu Plus Vbox ile posizyoner Kurulumu:

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI:

Vuplus için pozisyoner kurulumunu ele almak istedim malüm bu cihaz için bir kaç antenden daha fazla posizyoner kurup daha fazla uydu kullanmak isteyenler için faydalı bilgi olacağına inanıyorum
ilk önce uydumuzda pozisyoner setup kurulu olduğundan emin olun yoksa
Kurulum/ yazılım yönetim/eklentileri yönet/satallite equipment. positioner setupu indirip kurmamız gerekecek
İsteyen tek Tuner üzerinden sabit isterse pozisyoner ayarlayabilir
yada Tuner A sabit anten Basit.ten / Tuner B pozisyoner gelişmiş.ten ayarlayabilir .

Tek tuner üzerinden sabit ve pozisyoner konusunu ele alalım
Örnek :3 antenimiz var :2 Sabit 1 Pozisyonerli

DİSEqC yapılandırılması

Türksat2A3A DİSEqC A _ AA
Hotbirt 13.0E DİSEqC B _ AB
Pozisyoner DİSEqC C _ BA

1-Ekipman ayarlarından gelişmiş ayarları seçiyoruz

Sabit Türksat2A3A DİSEqC Ayarlarını yapıyoruz

Sabit Hotbirt 13.0E DİSEqC Ayarlarını yapıyoruz

Pozisyoner kurlumunu yapıyoruz burada önemli nokta uydumuzu kaydedilen pozisyonerde numaralandırmamız gerekecek. sonra pozisyoner kurulumunda/ pozisyoner konumunu hafızaya al deçeneğinde verdiğimiz numara aynı olacak

Şimdi pozisyoner kurulumuna girip pozisyonerimizi ayarlayacağız
ve Ayar konumundan uydumuzu ve geçerli bir tıp seçmemiz gerekecek ve ok yapıyoruz pozisyoner haraket ettir ,den yeşil batıyı sarı doğu parlametrede
sinyalimizi bulup astra 19 uydumuzda Ekipman ayarlarında 19 numara vermiştik pozisyoner konumundada hafızaya al seçeneğimizde 19 olarak kayıt etmemiz gerekecek
VE hafızalamaya başlamadan önce Vbox pozisyoner cihazımızın önce limit hafızası yapılmadığından emin olmak için kumandası üzerinde reset yapınız

Hafızadan sonra uydunuzu Taratırsınız

İyi seyirler

memorist

Aktif Üye
Resimler güncelliğini kaybettiği için güncelleme gereği duydum

Vuplus için pozisyoner kurulumunu ele almak istedim malüm bu cihaz için bir kaç antenden daha fazla posizyoner kurup daha fazla uydu kullanmak isteyenler için faydalı bilgi olacağına inanıyorum
ilk önce uydumuzda pozisyoner setup kurulu olduğundan emin olun yoksa
Kurulum/ yazılım yönetim/eklentileri yönet/satallite equipment. positioner setupu indirip kurmamız gerekecek
İsteyen tek Tuner üzerinden sabit isterse pozisyoner ayarlayabilir
yada Tuner A sabit anten Basit.ten / Tuner B pozisyoner gelişmiş.ten ayarlayabilir .

Tek tuner üzerinden sabit ve pozisyoner konusunu ele alalım
Örnek :3 antenimiz var :2 Sabit 1 Pozisyonerli

DİSEqC yapılandırılması

Türksat2A3A DİSEqC A _ AA
Hotbirt 13.0E DİSEqC B _ AB
Pozisyoner DİSEqC C _ BA

1-Ekipman ayarlarından gelişmiş ayarları seçiyoruz

attachment.php

Sabit Türksat2A3A DİSEqC Ayarlarını yapıyoruz

attachment.php

Sabit Hotbirt 13.0E DİSEqC Ayarlarını yapıyoruz

attachment.php

Pozisyoner kurlumunu yapıyoruz burada önemli nokta uydumuzu kaydedilen pozisyonerde numaralandırmamız gerekecek. sonra pozisyoner kurulumunda/ pozisyoner konumunu hafızaya al deçeneğinde verdiğimiz numara aynı olacak

attachment.php

attachment.php

Şimdi pozisyoner kurulumuna girip pozisyonerimizi ayarlayacağız
ve konumundan uydumuzu ve geçerli bir tıp seçmemiz gerekecek ve ok yapıyoruz pozisyoner haraket ettir ,den yeşil batıyı sarı doğu parlametrede sinyalimizi bulup astra 19 uydumuzda Ekipman ayarlarında 19 numara vermiştik pozisyoner konumundada hafızaya al seçeneğimizde 19 olarak kayıt etmemiz gerekecek VE hafızalamaya başlamadan önce Vbox pozisyoner cihazımızın önce limit hafızası yapılmadığından emin olmak için kumandası üzerinde reset yapınız

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Hafızadan sonra uydunuzu Taratırsınız

İyi seyirler

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.