gittigidiyor

Windows 10 Çıktı! İndir!

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Windows 10 Çıktı! İndir!

Microsoft’un merakla beklenen güncellemesi Windows 10 çıktı. Peki, Windows 10 nasıl yüklenir? Windows 10 indir ve yükle işlemleri hakkındaki tüm detaylar

1366x768_windows-10-technical-preview-windows-10-logo-microsoft.jpg
Microsoft, uzun süredir test ettiği yeni işletim sistemi Windows 10 için geri sayımını tamamladı ve Windows 10 güncellemesini kullanıcılarına sundu.Windows 7,Windows 8 ve Windows 8.1 sahiplerinin ücretsiz olarak yükleyebildiği Windows 10 güncellemesi kademeli olarak indirilebiliyor. Peki,performans ve tasarımsal açıdan olmak üzere birçok yeniliğibarındıran Windows 10 nasıl indirilir ve Windows 10 nasıl yüklenir?

Windows 10 İndir ve Yükle

Eğer lisanslı Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahipseniz veWindows 10 için rezervasyon yaptırdıysanız; Denetim Masası>Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasınından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10 indir işlemine başlayabilirsiniz. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa biraz daha beklemeniz gerekiyor. Çünkü az önce de belirttiğimiz gibi bu güncelleme kademeli olarak sunuluyor.

Windows 10 Güncellemesi için Kaç GB Alan Gerekli?

Windows 10 güncellemesi 3 GB boyutunda. Güncellemeyi yüklemek için bilgisayarınızda 3 GB’dan fazla yer olması gerekiyor. Eğer Windows’u 32 GB SSD’ye yüklediyseniz; Windows 10 güncellemesi için bazı uygulamaları silmeniz gerekebilir. Yetersiz depolama alanına sahip kullanıcılar Windows 10 indir işleminde sorunlar yaşayabilir.

Eğer Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahip değilseniz Windows 10 için önümüzdeki aylarda kutulu sürümler de yayınlanacak.Mağazalardan Windows 10’u satın alarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Windows 10 güncellemesinin C:\$Windows.~BT dosya konumuna indiğini belirtelim.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Windows 10 güncellemesinin dağıtımına başlandı. Peki, Windows 10 otomatik olarak yüklenmiyorsa ne yapılmalı? İşte adım adım Windows 10 yükleme

windows-10.jpg
Microsoft, gece saatlerinde yeni işletim sistemi Windows 10 için önyükleme işlemini gerçekleştirme başladı. Türkiye saati ile 07:00'da Windows 10 rezerveişlemini gerçekleştiren kullanıcılara sunulan Windows 10 güncellemesi; Denetim Masası>Windows Update bölümünden yükleniyor. Ancak bazı kullanıcılar Windows 10 önyükleme dosyalarını indirmesine rağmen güncelleme işlemini gerçekleştiremiyor. Peki, Windows 10 nasıl yüklenir?

Adım Adım Windows 10 Yükle

1. Adım: Denetim Masası>Windows Update bölümünden güncellemeleri denetleyin. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa 2. adımı izleyin.

2. Adım: C:\Windows\SoftwareDistributio n\Download bölümündeki her şeyi silin.

3. Adım: Komut İstemini (cmd.exe) yönetici olarak çalıştırın. Komut istemini görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Ya da arama kısmına cmd.exe yazıp, çıkan arama sonucuna sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

cmd.jpg

4. Adım: Yönetici olarak çalıştırdığınız Komut İstemi bölümüne wuauclt.exe /updatenow komutunu yazın ve enter tuşuna basın.

windows-10-1438161100.jpg

5. Adım: Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Windows 10 güncellemesi otomatik olarak inecektir. İndirmeyi; Denetim Masası>Windows Updatebölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Sisteminiz Windows 10 Destekliyor Mu?

Windows 10'u indirme aşamasına balıklama atlamadan önce ilk olarak kullandığınız sistemin Windows 10'u destekleyip, desteklemediğine bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun için her ne kadar Microsoft, minimum sistem gereksinimlerini açıklasa da eğer sınırın hemen üstünde bir sisteme sahipseniz,Windows 10'un başka kişiler tarafından test edilmesini bekleyip, onların deneyimlerine göre sisteminize kurup kurmamaya karar vermenizin daha mantıklı olabileceğini de hatırlatalım.

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Windows 10 Yayınlandı! Hemen İndir!

windows-10-650x300.jpg

Microsoft‘un milyonlarca kişi tarafından uzun süredir yayınlanması beklenen yeni çoklu platform desteğine sahip işletim sistemiWindows 10, resmi olarak yayınlandı.Lisanslı Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sürümüne sahip olan kullanıcıların ücretsiz olarak güncelleme yapabileceğiWindows 10 güncellemesi için yapılması gerekenler aşağıda yer almaktadır.
Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Windows 10 sürümüne güncelleme yapmak için, lisanslı Windows 7, 8 ya da 8.1 sürümü kullanıyorsanız Denetim Masası > Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasından güncelleştirmeleri denetleyerek yeni Windows 10’u yükleyebilirsiniz. Tabi bunun için daha önce bahsettiğimiz rezervasyonu yaptırmış olmanız gerekiyor.
Windows 10 kurulum dosyaları 3GB boyutunda olup, bilgisayarınızda en az bu kadar boş alanın olması gerekiyor ve kurulumC:\$Windows.~BT klasörüne yapılıyor. Eğer otomatik güncelleme seçenekleriniz aktif ise, daha önce Windows 10’un indirilmiş olması ihtimaline karşı bu klasörü kontrol etmenizde fayda var.
windows-10-kurulum.jpg

Windows 10 ISO İndir

Eğer yeni Windows 10‘a temiz bir kurulumla sahip olmak ve flaş bellekten kurulum gerçekleştirmek istiyorsanız, yayınlanan Windows 10 Home ve Windows 10 Pro versiyonlarına ait ISO dosyalarını indirebilirsiniz. Bunun gerekenler şöyle:

• Öncelikle en az 4GB boyutlarında, boş USB flaş bellek veya harici sürücünüzün olması gerekiyor.
  • Microsoft medya oluşturma aracı sayesinde veya Rufus isimli ISO dosyaları için USB belleklere başlangıç diski oluşturma uygulamasıyla Windows 10 ISO dosyasını otomatik media diski olarak yazabilirsiniz.
  • Windows 10 kurulumuna başlamadan önce Windows ürün anahtarınızı (xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx) hazır edin. Ürün anahtarınızı öğrenmek için Komut İsteminde (cmd) şu kodu yazmanız yeterli: wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

Windows 10 ISO dosyalarını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

hamza1977

Aktif Üye
bende bu yazı çıkıyor tşk
Geçersiz Komut: Forum
Eğer normal ve geçerli bir Linke tıkladığınızdan eminseniz, Lütfen, Yönetici ile irtibata geçin.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.