gittigidiyor

Yanlış Dosya Atıldı, Ekranda sadece BOOT yazıyor..

hkuterhk

Aktif Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni aldığım Silvermax 12800 HD Plus makinaya En son yazılım yüklü USB bellek taktım. Yazılımı yüklerken daha önce başka bir programla oluşturduğum bir dosyanın flash olarak yazıldığını fark edip hemen sonlandırdım. Kapatıp açtığımda da sadece ön ekranında BOOT yazıyor ama açılmıyor , acaba kurtarma yazılımı RS232 aracılığı ile var mı var ise nereden indirebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim..Uzun sözün kısası teknik servise göndermeden Kurtarma Yazılımı ile bu durumu düzeltebilir miyim:confused::confused:, inanın daha makine bana geleli bir hafta ya oldu ya olmadı.. Şimdiden teşekkürler..

memoli1478

Yönetici
Administrator
bekleyin size tamir programı verecem rs232 den flash dump atıp kurtulacaktır
cihazın sökülmesine gerek yoktur özel bir programdır

hkuterhk

Aktif Üye
Sizden ricam nasıl kullanıldığını da açıklarsanız çok sevinirim..

memoli1478

Yönetici
Administrator
Sizden ricam nasıl kullanıldığını da açıklarsanız çok sevinirim..

ilk olarak loderi aç include boot loder işaretle
Browse yazan yerden sana verdiğim yazılımı seç
next tıkla sonra cihazı fişe tak yükleme başlayacak yükleme bittiği zaman
tekrar next tıkla loderden 2 nci bir yükleme başlayacak yükleme bittimi
cihaz düzelecektir

ERK@L

Aktif Üye
usb belleğinize yazılımı kopyalayın,cihaz kapalıyken usb belleğinize takın cihazın fişini taktıntan sonra yazılım tekrar yüklenmeye başlıyacaktır,eğer yüklenmezse memoli1478.üstadın verdiği programı kullanın cihazınız eski haline dönecektir...

hkuterhk

Aktif Üye
ilk olarak loderi aç include boot loder işaretle
Browse yazan yerden sana verdiğim yazılımı seç
next tıkla sonra cihazı fişe tak yükleme başlayacak yükleme bittiği zaman
tekrar next tıkla loderden 2 nci bir yükleme başlayacak yükleme bittimi
cihaz düzelecektir

Öncelikle Allah Razı olsun ilgilendiniz çok sağ olun. Yazılanları aynen uyguladım ancak ilk etapta "wrong file" diye bir hata yazısı geliyor, "tamam" butonuna tıkladıktan sonra "next" butonu pasif oluyor . Acaba ben mi yanlış yapıyorum, ERK@L ustanın dediğini de yaptım ama nafile..

memoli1478

Yönetici
Administrator
loder uyumsuzluğu bekle bir tane daha var 2 versyonlu bunlar aynı işlemlerle 1 loder daha verecem

memoli1478

Yönetici
Administrator
buyur bunda include boot loder seçmene gerek yok işlemler aynı 2 yükleme olacak
bir önceki mesajın aynısını uygula kurtulacaktır eve gidiyorum oradan devam edelim

hkuterhk

Aktif Üye
buyur bunda include boot loder seçmene gerek yok işlemler aynı 2 yükleme olacak
bir önceki mesajın aynısını uygula kurtulacaktır eve gidiyorum oradan devam edelim

Öncelikle tekrar teşekkür ederim Evet ikinci loader az önceki hatayı vermedi , ben yanlış yapıyorum galiba, şöyle ki , Silvermax denen (ki daha önce dreambox kullanan biri olarak) makina diğer kullandığım makinalara benzemiyor , arkasında açma- kapama anahtarı var , fişi taktığımda arkasındaki açma-kapama anahtarını açtığımda önündeki led lamba kırmızı oluyor , yukarıdaki işlemleri uyguladığımda "Synchorinizing STBs..." "Please reset target"yazısı diğer ekranda yani next tıklandıktan sonraki ekranda çıkıyor (bu arada cihazın arkasındaki anahtar kapalı durumda) Cihazın fişini takıp arkasındaki anahtarı açtığımda cihazın önündeki kırmızı ışığı yanıyor, kurtarma yazılımında bir değişiklik olmuyor bu arada , ancak cihazın sol tarafında açma kapama düğmesi var ona bir tık yaptığımda , "Synchorinizing STBs" yazısının yanında "Done" yazıyor ancak alt tarafta da "Set stb memory error " yazıyor. Zannedersem ben bu işi başaramadım . Acaba başka yolu yokmu ? Farkındayım epey başınızı ağrıttım ..

hkuterhk

Aktif Üye
Uzaktan bağlantı hakkında pek bilgim yok , başka bir loader var demiştiniz , uzaktan bağlantı ile de sorunu çözebilirseniz çok memnun olurum..

memoli1478

Yönetici
Administrator
bu loderi sana özel yaptım 2 saatimi aldı cihazına uyumlu yapmak için
silvermax bu özel loder ilk olarak sadece satcafesindedir yapacağın işlem aynı yazılımı göster ve yükle ilk yükleme bittiği zaman tekrar next tıkla 2 nci yükleme başlayacak bittimi ok olacaktır

Ekli dosyalar

• silvermax özel dump loder bymemoli1478.rar
    486.6 KB · Görüntüleme: 78

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.