gittigidiyor

yanlıs yazılım yukledim nasıl düzeltirim

hasanc

Aktif Üye
s.a ben yanlıs yazılım yukledim heralde kanallar donuyordu bende bı yerden sunu buldum TS Plus Series Kanal Turksat 4A Eklendi
USB to STB Install
DOWNLOAD
sonrasında azeri uydususa turksatta gitti ne yapmam lazım yardımcı olabılırmısınız

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
menu/uydu ayarlarına gir,ayarlardan kendi disecswich ayarlarına göre ayar yap.Yinede düzelmezse,redline bölümünde güncel kanal listesi var.Onu indir ve usb ile tekrar cihazına yükle.Ve uydu ayarlarını tekrar yap.

hasanc

Aktif Üye
usta benım cıhaz redline ts 80 plus anten ayarlarında turksat 2/a 3/a yazıyor

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
@hasanc daha önce kaç tane uydu seyrediyordun.
Sanırım:
Türksat
Azersat ...
baska uydu seyrediyormuydun.?..
Eviniz mustakilmi yoksa merkezi sistem antenmi kullanıyorsunuz.
Siz bana bilgi verin ben sizi yönlendireyim.

hasanc

Aktif Üye
müstakil ev azerspcs türksat4/a basakada yok canak kulunıyorm

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
menü/uydu ayarlarına gir.
Türksat ı bul
LNB yi universal yap
Altında en alta dogru disec yazan yerin karsısını 1 yada A yap.

Azersatı bul
yine LNB yi universal yap
Alttada disec i 2 yada B yap

Olmazsa 1,2,3,4 rakamlarını değiştirerek tekrar tekrar dene.Disec ayarları nasılsa onu doğrusunu ayarlamaya çalış.
Yinede olmasa,kanal listen silinmiş demektir.O zaman dediğim gibi güncel kanal listesi indir USB ile cihazına tekrar liste yükle.Ve dediğim disec ayarlarını doğru şekilde yap.Disec ayarlarını en kısa yoldan bulman için çatıya cık,disec ayarlarına bak.Hangi uydu hangi porta baglanmış diye.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.