gittigidiyor

Yumatu 8000 Serisi Resimli Yazılım Yükleme Klavuzu

AKHİSAR LI

Aktif Üye

ALINTI: Alibeyamca

Yumatu 8000 Serisi Resimli Yazılım Yükleme Kılavuzu

1. Gereksinimler

Donanım: PC ve Windows95/98/ME/XP işletim sistemi , Yumatu 8000 Serisi Cihaz, RS-232C kablosu (Kablo bağlantı şekli resimdedir)
Yazılım: 2k232.exe (loader). Yeni Yazılım (isim flashxxx.img veya flashxxx.bin)

1.jpg

2. Yükleme Prosedürü

- Cihazı Standby durumuna getirin
- Cihaz ile PC arasındaki bağlanrıtı sağlayın.

2.jpg

Önemli bir uyarı: Yükleme programını ve loader’ı PC nizde hazır duruma getirin. Yazılım Zip file içinde ise mutlaka dışarı çıkartınız. (Bazı işletim sistemleri ve bazı loaderlarda yükleme sorunları çıkmaktadır. Bu yüzden yükleme programı ve loader masa üstünde yada belgelerim klasöründe aynı alanda olmalıdır)

Cihazınınız açık ise mutlaka ön düğmesinden kapatıp standby durumuna geçirin.

ADIM 1. Loader’ı çalıştırın ( Yumatu Loader, 2k232.exe gibi) aşağıda loaderin çalıştırıldıktan sonraki resmi bulunmaktadır.

3.jpg

ADIM 2. File alanından resimdeki gibi kablonun PC tarafındaki bağlantıdaki com girişini seçiniz. (COM1, COM2, COM3 or COM4).

4.jpg

ADIM 3. Farenin sağ tuşuna basarak Popup menüyü açınız ve F4’ü seçiniz.

5.jpg

ADIM 4. Açılan File to upload penceresinden yüklenecek yazılımı seçiniz xxxxxxxxx.bin yada xxxxxxxxxx.img (şeklindedir).

6.jpg

ADIM 5. Onayladıktan sonra bir sorun yoksa yazılım yüklemesi başlayacaktır. Bu sırada cihaz ekranında FFFF yazısı yanıp sönmektedir. Ekranda ise yazılım yüklenen sektörleri görünmektedir.

7.jpg

8.jpg

ADIM 6. Yükleme işleminin tamamlanması yaklaşık 200 sn sürmektedir.

9.jpg

ADIM 7. Sector bilgileri ilgili Alana depolandıktan sonra cihaz ekranı 9 dan 1’e kadar geri sayıma geçecektir geriye doğru sayım cihazın ekranında “ r r r r ” çıkana kadar devam edecektir . Daha sonra cihaz kendini kapatıp açacaktır. Bu olayı PC ekranında da takip edebilirsiniz.

10.jpg

ADIM 8. Cihaz yeniden açıldığında cihaz ekranında noPr yazısı çıkacaktır. Yükleme tamamlanmıştır ancak kanal listesi boştur.

11.jpg

Bu aşamada yükleme tamamen tamamlanmıştır. Cihazı fişten çekebilirsiniz.Cihazdan yeniden tarama yaptırarak kanalları yeniden yükleyebilir yada sat-edit programını kullanarak kanalları yeniden yükleyebilirsiniz.

Not: Geri sayım sonucunda cihaz “ r r r r ” durumundayken kendi kendini resetlemezse bir sure bekleyip fişi çıkartıp tekrar takınız.

Belge için Uyducu2 ye,Bilgi için Derviş e tşk....

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.