gittigidiyor

HEDiYE SERVER UZATILMIŞTIR...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ERK@L

Aktif Üye
hediye server artık aktif olmadığından konu kapanmıştır...

Alıntı:headend
rowel 16000 ve trımax 12000 cihazlarda içindeki bedava server uzatılmıştır...

İÇİNDEKİ BEAVA SERVER BİTİNCE CİHAZINIZA HİÇ BİR ŞEY YAPMANIZA GEREK YOKTUR OTOMATİK SERVER AKTİF OLACAKTIR...
NOT:SORUN YAŞAYANLAR SERVERI RESETLESİNLER..

qualitymanager1

Aktif Üye
süper haber benim için :)
bu ay sonu serverim sona eriyordu, emeği geçen ve katkısı olanlara sonsuz teşekkürler :)

kayhan01

Aktif Üye
mesela hala 7 aylık server süresi olanlar için durum ne peki kazancımız varmı bu durumdan?

ERK@L

Aktif Üye
serverı aktif olanlar bir artışı yoktur serverın bittiğinde o zaman devam ediyorsa uzatılmış server o zaman artınız olur..
firma anlaştığı sürece server aktif olacaktır.

karabasan1

Aktif Üye
Server uzatma işinde belli bir süre geçmesi söz konusu mu? Zira 3 ay önce biten cihazlarda uzatma bir türlü aktif olmadı..Başka bir işlem yapmak gerekiyormu?

ERK@L

Aktif Üye
Içindeki beava server bitince cihazınıza hiç bir şey yapmanıza gerek yoktur otomatik server aktif olacaktır...

karabasan1

Aktif Üye
Içindeki beava server bitince cihazınıza hiç bir şey yapmanıza gerek yoktur otomatik server aktif olacaktır...
Maalesef bizde durum hiçde öyle değil.Bütün serverlarda bitiş ve başlangıç tarihleri zaten görünmüyor.Portların hepsi 0... ile başlıyor ve onlarca kez reset ve server aktifi yapılsa dahi durum değişmiyor.Artı başka adsl hatlardada denenen cihazda değişiklik yok.1.68 ve yukarısı tüm yazılımlarda durum aynı.Test yazılımında youtube ve hava durumu aktif ama serverlar kesinlikle devre dışı yani aktif edilsede sabit duruyor ,bu konuda bilgi sahibi olanlar paylaşabilirse seviniriz.Acemi olunduğunu düşünenler varsa 1 yıldan beridir yapılan işlemlerin aynısını yapıyoruz ama server uzatmalarda bizde sorun var.önerilerinizi bekliyoruz.

ERK@L

Aktif Üye
serverı 2 defa üst üste resetleyin eski başlangıç ve bitiş tarihi çıkacaktır.çıkmıyorsa trımax 12000 bölümünde anlatılanları hepsini yaptım olmuyor diyiyorsanız yetkili servisle iletişime geçin..

karabasan1

Aktif Üye
serverı 2 defa üst üste resetleyin eski başlangıç ve bitiş tarihi çıkacaktır.çıkmıyorsa trımax 12000 bölümünde anlatılanları hepsini yaptım olmuyor diyiyorsanız yetkili servisle iletişime geçin..
Yukarıda belirttim zaten değil 2 defalarca her yol denendi.Ama sonuç aynı.Cihazların mac adresleri ile ilgili bir durum diye düşünüyorum.Yetkili servisle görüşmeye gerek yok zira cihazda internet çalışıyor cccam falan aktif çalışıyor youtubede öyle yani sorun yok.Sorun sadece serverlar reset yapsanız dahi hiçbir işlem gerçekleşmiyor.40 cı serverda gshare2 sanırım onun üzerinden yayın alınıyor diğer açan cihazlarda.
Dikkatimi çeken bir husus da bu cihazlarda reset atsanızda tüm özellikler sıfırlanmıyor.Memoride bazı kayıtlar kalıyor.Hafızanın tam olarak silinmesi için editörlü yazılım atılması daha mantıklı ama bu konudada hiç bir yerde açıklama yok..

ERK@L

Aktif Üye
bu cihazlarda 64mb+64mb toplam 128mb olarak çift hafıza var.1.cisi yazılım hafızası.2cisi server ve kanal listesi vb.yedeklediğimiz hafıza.cihazın içinde mini rs232 port çıkışı vardır.burdan editör(HYPER TERMİNAL PROGRAMINDAN) ile yazılım atsan dahil sadece yazılım 1.ci hafıza bölümüne atmış olursun.diğer hafızası hiç bir şey yapamazsınız.yani değişen bir şey olmuyacak..
Geçen sene sizin gibi sorun yaşayan bir müsterim vardı cihaz kendi evinde yotube vb.siteler bağlanıyor ama server bağlanmıyordu.cihazı bizim işyerinde takıyorum cihaz servera hemen bağlanıyordu.müşterinin evine gittik adsl modemi resetleyip modem bilgilerini girdikten sonra trımax 12000 cihazına çift reset atıp tekrar denedik server bağlandı.sizde modemi resetleyip fabrika ayarlarına çevirip o şekilde bir deneyin....

kayhan01

Aktif Üye
iyide server bir çalışıyor bir çalışmıyor uzatılsa ne olur 20 .01.2012 00.30 itibarıyla çalışmıyor papatya falı gibi

ERK@L

Aktif Üye
server bende aktif... arada bir çok kısa süreliğine server olmayabilir. şu sıralar çalışmalar oduğundan serverın arada bir kesilmesi normal.soruyorum senede toplasan kaç saat server kesilmiştir?1 senede kesilen saatleri topladığında belki toplam 10 gün server kesilmiştir.diğer 355 gün server sorunsuz server verilmiştir.
nxp tabanların hemen hemen hepsi (linx-1090 rowel 16000-amstrad vs..) aynı serverı kullanıyor.server kesildiğinde hepsinde kesinti olur bilgize.

ERK@L

Aktif Üye
ne kadar uzatıldığını bilmiyorum ama bugün cihazı açtığımdan beri uzatılmış server kapalı şu an.

monte22

Aktif Üye
Yasaklı Kullanıcı
ınpax

trımax 12000hd nın yazılımı ınpax 9100hd uyarmı

qualitymanager1

Aktif Üye
server kapalı açılmıyor nedeni hakkında bilgi verebilirmisiniz.

özellikle son 1-2 aydır sürekli serverde kopmalar var maalesef, sebebini ben de bilmiyorum, ancak geçici çözüm olarak serveri f1 ile resetle, sonra cihazı kapat aç ve serveri tekrar f1 resetle, ben böyle yapmaktan yoruldum ama sanırım başka çözümü yok, daha iyi çözümünü bilenlerden yardım rica.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.