gittigidiyor

Askerlik hizmetini bu yaşa gelipde yapmayanlar için BEDELLİ ASKERLİK konusu çözümmüdü

Bu yaşına gelipde askerlik hizmetini yapmayanlar için BEDELLİ ASKERLİK Çözümmüdür?

• Evet, Bu kişilerin askerlik Hizmetini BEDELLİ olarak yapmasıdır.

Oy: 19 16.5%
  • Hayır, Askerlik hizmeti para ile ölçülemez herkes gibi askerliğini yapmakla yükümlüdürler.

Oy: 78 67.8%
  • Kararsız (Fikrim yok)

Oy: 7 6.1%
  • Askerlik Vicdani red (OLMALI)

Oy: 6 5.2%
  • Askerlik Vicdani red (OLMAMALI)

Oy: 5 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    115
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AKHİSAR LI

Aktif Üye
Evet ülkede tüm sorunlar çözüldü, şimdi BEDELLİ ASKERLİK konusunu gene gündeme taşındı, M.S.B ve Genel Kurmay hiç bir zaman BEDELLİ konusuna sıcak bakmadı, birilerinin dayatması sonucu hep gündeme BEDELLİ konusu ısıtılıp ısıtılıp getirildi...

Gelmiş geçmiş tüm hükümetler bu BEDELLİ konusunu her zaman kurtarıcı bir kaynak gözüyle bakmasına karşın, birileride çeşitli sebeplerden ötürü vatan hizmetini getirmeyip (ASKERLİK HİZMETİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ) hep erteletme, geciktirme, kaçak, bakaya adına ne derseniz deyin bu yaşına gelip askerliklerini yapmamışlardır, oysa eskiden askerlik yapmayana adam yerine koymayan, hatta kız bile vermeyen toplumumuz değişen zaman içinde bu gibi önemli kutsal bir olayı bile yerine getirmeyenlere sıcak bakmaya başlamıştır.

Oysa ASKERLİK gibi kutsal bir hizmetin parayla pulla ölçü değer biçilmesine zengin fakir ayırımına neden olduğu için hiç bir zaman sıcak bakmamışımdır.

Bir Türk gencinin hayatınında üç önemli dönem vardır,

1) Sünnet

2) Askerlik hizmeti (VATAN BORCU & NAMUS BORCU)

3) Evlilik

Her gün terör uğruna bir çok gencin ana kuzusunun şehit verildiği böylesine hassas günlerimizde, belli bir yaşa kadar halen askerlik hizmetini yerine getirmeyen bu kişilere hükümetimiz bir çözüm üretmiştir, parayı ver gerisini merak etme dercesine bu işin ön hazırlık çalışmalarına başlamıştır. Parayı veren bu kişiler temsili olarak 21 gün BURDUR da temsili askerlik hizmeti yaptı sayılacak, yaptı sayılacak diyorum, çünkü askeri kıyafet giyip resim çekilip ilerleyen günlerde anasına babasına çocuklarına bu hizmeti nasıl yaptığını anlatabileceği bir delil niteliği taşımaktadır.

Ülkemizde her zaman zengin fakir ayırımı oldu, ama bu zamanda terör olaylarının çok sıcak olduğu bu günlerde kimler askere gitmek ister? İçimizden birileri askerlik hizmetini yapmış olmasına ilerleye yaşı olmasına rağmen askerlik hizmetinden kaçanları kıskandıracak bir edayla benide ASKERE ALIN temennisi ile her zaman askerlik yapmaya hazır olduğu bir gerçektir.

Şahsım olarak hiç bir zaman BEDELLİ ASKERLİK konusuna sıcak bakmadım insanlar arasında zengin fakir ve sınıf ayırımına neden olduğu içindir..Bu hizmeti belli bir bedel ödenerek yapılabileceğini hiç bir zaman aklım almamıştır alamayacaktırda..

Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Belli bir yaşa kadar gelip çeşitli sebeplerden askerlik hizmetini yapmayanlar parayı basıp yaptı mı sayılsın?

Dileyen herkes fikir ve yorumlarını bizlerle paylaşabilir,

Saygılarımla...

AKHİSAR LI

Aktif Üye
Evet aynı konu bir başka forumdaki cevabım ve yorumum:

Dedelerim ecdatım dört sene askerlik yaptılar, gün geldi düşmanla çarpıştılar şehit veya gazi oldular, her biri o günlerini anlatırken duygulanırlar, ya şimdiki nesil askeriliğini çeşitle nedenlerle yapmayanlar kaçaklar adına ne derseniz deyin, buna şimdi kılıf uydurmak mazeret uydurmak için fiyat bedel biçenlere ve bunlara aracı olanlar ahirette şehitlerimizin hesabını RABBİME nasıl verecekler ALLAH bilir...

İŞTE BİZ BUNLARIN TORUNUYUZ ....DEDEM gel gör memleket ne hale geldi, millet askere gitmemek için nasıl bir yol plan hazırlığı içindeler....Eğer yaşasaydınız kimler için bu vatanı kurtardığınızı görmenizi isterdim...Askerlik yapmamak için çırpınan meraklı gözler mi? bu memlekete ihanet eden bölmek için mücadele veren polisine askerine kurşun sıkan hainler için mi mücadele verdiniz şehit oldunuz, gazi oldunuz?

Bence BEDELLİ ASKERLİK uygulaması için bir fiyat biçmek yerine bu memlekette ALLAH VATAN SEVGİSİ İÇİN Kimler askerlik hizmeti yapmak istiyor ise onlar gitsin, zaten bu yaşına kadar askerlik hizmetini çeşit
li sebepler mazeretlerden ötürü yapmamış bu gibi düşüncede olan kişilere bu memlekete ne fayda getirir ki? Verdiği paradan dahi bu memlekete hayır gelmez...

Zaten bu dünya fakir fukara sabi sübyanların suyu hürmetine dönmüyor mu? Yoksa rabbim onlar olmasa bize yiyecek bir lokma EKMEK giyecek bir hırka dahi vermese hakkıdır...

saygılarımla...

dedem altı sene yapmış babam dört sene ben ise onsekiz ay yaptım herşey para ise versinler onsekiz aynı parasını ben vaz geçdim dedmin altısenesini nasıl ödüyecekler dedemim babası onun hakını nasıl ödüycekler oda şehit ne kabri belli nede nerede şehit olduğu değil lanlızca birliği belli şimdi askerlik para ise versinler parasını ?

silah çıktı mertlik bözuldu
para çıktı mertlik dahada bozuldu

etek çıktı memleketin herşeyi bözuldu

beydemir

Aktif Üye
zengin isen paranı ver canın sağ olsun
fakir isen canını ver vatan sağ olsun

YILMAZ&MARAZ

Uzman Paylaşımcı
Aktif Üye
Para ıle askerlık yapmalarına ve yaptıranlara karsıyım herkez gıbı delıkanlı gıbı gıdıp yapmalılar bence
18 ay askerlık yaptım bugün cagırsalar arkama bıle bakmam gıderım

eftt

Uzman Paylaşımcı
Vip Üye
sadece ortadirek diye tabir ettiğimiz ailelerin çocuklarının şehit düştüğü ülkemizde, paralı askerlik yapmaya elverişli kişiler zaten torpilli bir şekilde istedikleri yerlerde sorunsuz askerlik yapabileceklerdi, hiç olmazsa para vererek bu ülkenin ekonomisine katkıda bulunsunlar, çünkü bu tür kişiler için askerlik hiç bir zaman sorun teşkil etmedi...

beydemir

Aktif Üye
Gücü olana bedelli olmayana kolaylık var!

687645_detay.jpg

Yarın yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının gündemi oldukca yoğun. Bedelli askerlik de görüşülecek önemli gündem maddelerinden biri. Milli Savunma Bakanlığı yaş sınırına göre 4 farklı formül üzerinde çalışıyor. Yaş sınırı ve bedeli TSK'nın asker açığına göre belirlenecek.

Yaş aralığına göre belirlenecek bedelin tahsilinde ödeme gücü olmayanlar da hesaba katılıyor. İşte masada olan 4 farklı formül...
Video için tıklayınız...

AKHİSAR LI

Aktif Üye
687645_detay.jpg

Yarın yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının gündemi oldukca yoğun. Bedelli askerlik de görüşülecek önemli gündem maddelerinden biri. Milli Savunma Bakanlığı yaş sınırına göre 4 farklı formül üzerinde çalışıyor. Yaş sınırı ve bedeli TSK'nın asker açığına göre belirlenecek.

Yaş aralığına göre belirlenecek bedelin tahsilinde ödeme gücü olmayanlar da hesaba katılıyor. İşte masada olan 4 farklı formül...
Video için tıklayınız...

Konu anket konumuzu yakından ilgilendirdiği için haber konusu tarafımdan buraya taşınmıştır.

LUTFİ 1

Aktif Üye
herkez gibi gitsinler yapsınlar askerliklerini

diyot

Aktif Üye
ben nasıl 20 ay yaptımsa herkezde yapsın

hafikli

Aktif Üye
biznasıl gidip yaptık ise herkes yapmalı asker ocagı banbaşka bir yer

panterx1

Aktif Üye
Askerliğini parayla yapıpta askerlikten kaçan kişiler bu vatanın evladı değildir.Alt seviyedeki vatan evlatlarını küçümseyen kişilerdir.

DrAgOn

Vip Üye
nöbet tutmak kutsaldır hiç olmazsa askerlik anılarını anlatırsın vatani görevin bittiği zaman sivil hayatta ne anlatacakki paralı askerlik yaptığı zaman anılarıda arkadaşlıklarıda olmayacak.

AKHİSAR LI

Aktif Üye
Yurdum insanı ne hale gelmiş, BEDELLİ çıktımı çıkacak mı derken çıktı.... Bu haberi dört gözle bekleyen ne kadar çok insan varmış....

Başbakanımız bile bu haberi kanunlaştığını duyururken ağzı kulaklarına varıyordu...Türk milletinin sanki yıllardır özlemle beklediği bir haberi vermenin mutluluğunu yaşıyordu..

Vah ki ülkem ne hale gelmiş.....

Yurdum insanı bu yaşına kadar askerlik hizmetini yapmamanın sıkınıtısını yaşamıyor...buna çözüm bulunmasının mutluluğunu yaşıyor, parası olan olmıyan bir önce bu parayı bulmanın derdine düşmüş....

Vah Dedem vah ecdatım gel gör memleket ne hale gelmiş..Miras bıraktığın bu memleketi torunları askere gitmemenin yolunu para ödeyerek bulmuş....

Çok merak ettiğim parayı basıp askere gitmeyenler çocuklarına torunlarına askerlik konusu açıldığında neler anlatacağı....

Dede, Baba sen askerliğini nerede yaptın? senin neden askerlik resimlerin hiç yok, herkesin var senin neden yok..Askerlik anın varsa anlatırmısın? Askerlik arkadaşın bu memlekette hiç yok mu?

Efendim kızımızı istiyorsunuz oğlunuz askerliğini yaptımı? Elbette yaptı...BEDELLİ olarak yaptı....30 bin lirayı trink diye bir anda saydı ve bitti...

Bu yasayı çıkaranları bunun çıkmasına neden olanları:

YÜCE TÜRK MİLLETİ VE TÜM ŞEHİTLER & GAZİLER ve ŞEHİT YAKINLARI adına şiddetle kınıyorum...

Umarım ahiret hayatınızda RABBİM SİZİ AFFEDER.

yunusbeen

Aktif Üye
Web sitesi
www.pluginsustasi.com
Aceba bu yatırcakları paralar neyin bedeli olacak? Güneydoğuda onlar yerine görevini kaçmayarak yapan mehmetçiklerimizin,şehitlerimizin kanın bedeli mi? Utanmadan bu toplumun arasında nasil dolaşacaklar,nasil kız isteyecekler? Diğer taraftan bedelli askerlik dışında da askerlik ödevi konusunda düzenlemeler yapılmalı.Askerlik görevinizi yapıp,savunma sanatını öğrenmek için gidiyorsunuz oraya fakat size çöp toplatanlar,bahçe temizletenler,berberlik yaptıranlar ve wc paspaslatanlar var bu tür görüntülere izin verilmemeli.Askerlik görevinin kutsalığına ve vatan aşkına gölge düşürüyor bu uygulamalar.Ben neticede orda askersem bana askerlik mesleği öğretilmeli ve sadece askerlik yapmalıyım.Eğer çöp toplatacak,wc paspaslatacak,berberlik yapacak birileri gerekiyosa sözleşmeli personel çalıştırılması daha uygun olacaktır.Ayrıca askerden gelenlerden duyduğumuz kulaktan kulağa yayılan dedikodular var Genelkurmay bunlara izin vermemeli.Bir çok genç askerlikten çekiniyorlar çünkü bu kulaktan kulağa haberler onları tedirgin ediyor.Bu konuyla ilgi Genelkurmaya daha öncede yazı yazmıştım.Sadece teşekkür etmekle yetindiler.Tabi onlar tabiyatıyla sadece askerler bu tarz düzenlemeleri yöneticiler algılar ve yapabilirler.Bu konuda MSB'a büyük iş düşüyor.Kendilerini bir kez daha göreve çağırıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.