gittigidiyor

Astra 4.8' merkezi sistem

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Merhaba Arkadaşlar..
Apartmanda merkezi sistemde Türksat,hotbird ve Eutelsat 7'(digitürk) çalışır vaziyette kullanıyoruz.Digitürk çanagını benden baska kullanan yok.
Son güncellemelerden sonra digitürkü izleyemiyorum ve bende digitürk çanagını astra4.8' ye çavirmek ve oradaki powervu şifreli türkçe belgesellere bakmak istiryorum.Fakat ne yaptımsa yukarıda astra4.8' i bulamadım.Digitürk çanagını az saga döndürdüm.(arkasında durduğumda sağıma).12111 h 27500 frekansından bir türlü sinyal alamadım.
Yardıma ihtiyacım olan 2 konu var.
1-Digitürk çanağını ve mdu5 lnb si ile astra4.8 i izleyebilirmiyim.(merkezi anten sisteminde)
2-Lnb yi normal universal LNB ile değiştirmeme gerek varmı.
3-İzleyebilirsem,bu uyduyu nasıl bulabilirim,hangi frekansları taratmalıyım,çanagı az asagı yada yukarı vs vs yapmama gerek varmı.Digitürk canagını 1cm saga çevirmekle bulamadım.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Canaga dokunmadım derken,sadece LNB yimi cevirdiniz.?
Yoksa sadece çanagı hafif sagamı cevirdiniz bunumu demek istediniz.?

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
eutelsat yerine 4.8 almak için hiçbişey yapmaya gerek yok sadece 2 cm kadar sağa çevirin yeter
çanağın yada lnb nin ayarına dokunmayın sadece hafifcesağa kastırın yeter hatta büyük çanaklar ikisini birden alıyor

saygılarımla kolay gelsin...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Ustad canaga yada LNB ye dokunmadan nasıl 2cm saga çevirebilirim onu anlamadım.?
Yardımların için şimdiden teşekkürler.Yoksa bu işi kıvıramayacagım :)

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
çanağın arkasına geç saat yönünde 2 cm kadar çevir hepsi bu tabi sinyali bir kanalın frekansına göre ayarla yada satlog varsa onu kullan...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Samanyolunu dahi buldum,ama nedense 12111h27500 ve belgesel yayın yapan kanalların frekanslarından sinyal alamadım.Çanak ayarını en iyi şekilde yaptım.Sag sol,alt ust ayarı ve lnb yi saga sola yatırma herseyi denedim.
Samanyolu tv nin yayınını (12692H2400) %53 ile yakaladım,çanak ince ayar yapa yapa %72 ye çıkarttım.Bunun yanında daha bi sürü frekans ayarladım.
Fakat :
12437v27500
12674v10000
11804h27500
12322v27500
12111h27500
12265h30000
frekanslarından sinyal alamadım.Yani benim aradığım belgesel kanallardan sinyal alamadım.
İşin garibi bu şekilde LNB baglayıp sabitledim fakat evden tarama yapınca kanal bulunamadı.Hem universal LNB ile hemde digitürkün mdu5 LNB sini takıp arattım ama yukarıda bulduğum kanalları evden bulamadım.
Acaba merkezi sitem anten tesisatında digitürk çanagını çevirip yada ince ayar ile harici ikinci bir baska bir uyduyu mdu5 yada universal LNB ile merkezi siteme bağlayıp,kanalları izleyebilmek bu mümkün değilmidir.?

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.