gittigidiyor

Bazı kanalların frekansının sinyal ve kalite gücü %0 değerinde problemi

SeZzginn

Aktif Üye
Öncelikle Merhabalar Uydu alıcı cihazımın Uydu / Tp Düzenleme kısmındaki detayları aşağıda paylaşıyorum

Uydu = 42.0E Turksat 1c 2a
Frekans = 12034 Mhz
Lnb Gücü = Açık
Lnb Tipi = Universal
Lnb Frekansı = 9750 / 10600
Diseqc Ayarı = 1 / Kapalı
Motor Ayarları = Hiçbiri
Kanal Arama = ..............

Tv100, Beyaz Tv, Tvnet, Tv5, Haberglobal, Krt Tv, Ulusal Tv, Trt 2, Trt Avaz, Bengütürk, Ekotürk, Akit Tv, Tivibu Spor, A Sport Haber, A Para, Bizimev Tv bu yazdığım televizyon kanallarının uydu cihazımın kanal ekleme kısımından frekanslarını girdiğimde ne yazık kalite ve sinyal %0'a düşüyor ve bu durum kanal aramamasına sebebiyet veriyor.

Bina sistemi Merkezi Sistem dir. Ayrıca bu saydığım kanalların bazılarının sinyali çok düşük olduğundan yayın anında donmalara ve takılmalara şahit oluyorum. Uydu ayarları hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim bu durumda çözüm önerilerinizi dört gözle bekliyorum.

-Çok Teşekkür Ediyorum..

siiera

Yönetici
uydu alıcın sağlam ise ?

Kablo,anak ayarı,lnb ile santıral arasındaki kablo ,lnb

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Öncelikle Merhabalar Uydu alıcı cihazımın Uydu / Tp Düzenleme kısmındaki detayları aşağıda paylaşıyorum

Uydu = 42.0E Turksat 1c 2a
Frekans = 12034 Mhz
Lnb Gücü = Açık
Lnb Tipi = Universal
Lnb Frekansı = 9750 / 10600
Diseqc Ayarı = 1 / Kapalı
Motor Ayarları = Hiçbiri
Kanal Arama = ..............

Tv100, Beyaz Tv, Tvnet, Tv5, Haberglobal, Krt Tv, Ulusal Tv, Trt 2, Trt Avaz, Bengütürk, Ekotürk, Akit Tv, Tivibu Spor, A Sport Haber, A Para, Bizimev Tv bu yazdığım televizyon kanallarının uydu cihazımın kanal ekleme kısımından frekanslarını girdiğimde ne yazık kalite ve sinyal %0'a düşüyor ve bu durum kanal aramamasına sebebiyet veriyor.

Bina sistemi Merkezi Sistem dir. Ayrıca bu saydığım kanalların bazılarının sinyali çok düşük olduğundan yayın anında donmalara ve takılmalara şahit oluyorum. Uydu ayarları hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim bu durumda çözüm önerilerinizi dört gözle bekliyorum.

-Çok Teşekkür Ediyorum..

Sierranın dediği gibi,cihazının tunerinde bir arıza yoksa:
1-Lnb ayarı bozulmuştur.Lnb nin kafasını az alta veya üste çevirin,V-H orantısını iyi yapınki hem H hemde V yayınları kuvvetli alabilesiniz.
2-Merkezi sistemlerde disec ayarlarını dogru yapınız.Siz sanırım disec ayarlarını uyduudan kapalı yapmışınız.Bu belki o kanallardan az yada hiç sinyal almamanıza sebep olmuş olabilir.Bazı uydu alıcılarında sinyal kaybı yaratıyor olabilir.
3-Merkezi sistemden evinize gelen kabloda kırık olabilir.
En iyi teşhisi hızlı bir şekilde koyabilmek için,varsa elinizde başka bir uydu alıcı onu takın,ondada deneyin.O cihazdada aynı soruunu yaparsa,yukarıda yazdıgım şeyleri kontrol edin ve düzeltin.
Yok sorun yeni taktıgınız cihazda olusmuyorsa,demekki cihazınızın tunerinde bir sıkıntı var demektir.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.