gittigidiyor

dm800se clon cihaza imaj ve bakup atamama sorunu

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selam arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz. dm800se klon cihazımda RS232 GİRİŞİ YOK bu nedenle dreamedıt programını imaj atmak için kullanamıyorum.flashwizart la bacup atmayım diyorum her indirdiğime gecersiz imaj uyarısı alıyorum ve imajıda yedeklemiyor dm ye bağlanıyor bilgiler alınıyor diyor öylece kalıyor. cihazı arkadan kapatıp ön panelden power tuşuna basarak aldığım ip nosu ile explorer browzerden imaj atayım istiyorum burada da herşeyi ayarlayıp imajı tıklayıca yüklemeye geçmedenhata veriyor.uğraşmaktan beynim durdu lütfen yardımınızı rica ediyorum.şu anda cihazda 2012 yılına ait PBNIGMA II X imaj var sizden ricam bu imajın üzerine flashwizart ile atabileceğim uygun eklentiler olan örneğin cccam-mgcam-youtube gibi bir BACUPveya İMAJ verebilirseniz çok çok memnun olurum. bulduğum her bacupta flaswızartta uygunsuz imaj uyarısı alıyorum.

arkadaşlar cihazın ön paneli üzerinden webbravzarle imaj atarken pc ekranında FERRARİ yazısı çıkıyor gözat dedikten sonra imajı gösterip flash ibaresine basınca UPLOADİNG diyor yükleme stununu açıyor onun altında reboot automatically flashing var sonrada İMAGE FOR WRONG ARCHITECTURE yazısı geliyor öylece kalıyor. lütfen yardımınız bekliyorum.teşekkürler.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
RS232 Girişi yok fakat servis kablosu girişi var.Bu kablonun bir ucu usb agzı gibi,diğer ucu cep telefonlarının şarz girişidir.Şuanda tüm akıllı cep telefonlarında bu kablo kullanılıyor.
Bu kabloladan al,usb agızlı olan kısmını pc ye,diğer kücük girişi uydu alıcına tak.(yeri cihazın arkasında,anten girişinin hemen yanındadır).
Sonra dreamup ile cihazının simine uygun (sanırım senin sim ferrari) imajı yükle.Ferrari sime uygun 800se yeni imaj pek yok.
Googleye 800HD SE Ferrari image diye yaz arattır bulursun.Bulamazsan özelden mesaj at.Sana link vereyim oradan indir.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
RS232 Girişi yok fakat servis kablosu girişi var.Bu kablonun bir ucu usb agzı gibi,diğer ucu cep telefonlarının şarz girişidir.Şuanda tüm akıllı cep telefonlarında bu kablo kullanılıyor.
Bu kabloladan al,usb agızlı olan kısmını pc ye,diğer kücük girişi uydu alıcına tak.(yeri cihazın arkasında,anten girişinin hemen yanındadır).
Sonra dreamup ile cihazının simine uygun (sanırım senin sim ferrari) imajı yükle.Ferrari sime uygun 800se yeni imaj pek yok.
Googleye 800HD SE Ferrari image diye yaz arattır bulursun.Bulamazsan özelden mesaj at.Sana link vereyim oradan indir.

alakanıza çok teşekkür ederim kardeşim. sizin bahsettiğiniz aparat yokta bugün s-link usb uçlu rs232 bir aparat buldum bir ucu usb diğer ucu rs232 bu aparatla cihaza ferrari imaj yükleyebilirmiyim. selamlar-saygılar.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Son düzenleme:

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
@Sahin o kabloyla nasıl yükleyebileceksin ki..?
Neden dersen pc ye takabileceksin ama,dreamboxta RS232 girişi yok ki.?
sen mecbur dediğim kablodan alacaksın.Yada belkide senin evinde dahi vardır bu kablo.Nokia telefonlardan pc ye resim-müzik falan atmak için kullanılan kablo.
.
Samsung GALAXY Micro USB Data Şarj Kablosu S3 S4 GittiGidiyor'da 123379721.
.
FERRARİ İMAJ:
.
Deamup prıgramı ile : Ferrari-dm800se-PBNIGMA-VX-…zip (50,12 MB) - uploaded.net ..bu imajı yükle cihazına.

çok teşekkür ederim kardeşim evet bahsi geçen kablo vende varmış. sizden son bir ricam daha olsa bana bu ferrari imaj linklerin gönderebilirmisiniz birde benim cihaza hangi imajın uygun olduğunu nasıl anlarım bu cihaza çok yabancıyım kusura bakmayın birde çok fazla clon imaj var kafam almıyor yaşınızda 50 olur böyle işlerle uğraşırsanız ancak bu kadar oluyor kusurumabakma.selamlar-saygılar. cihazdan kendi bacupumuda alamıyorum yedeklemek için jlls2 bilgileri alınıyor diyor öylece kalıyor.çokfazla oldum özür dilerim kardeşim.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Sahin abi yukarıda linkte vermiştim sanırım gözünüzden kaçmış.Ferrari 800hd se ye uygun imaj linki eklemiştim.
Garanti olsun diye tekrar ekliyorum.Bu linkteki imajı indir nfi dosyasını dreamup programı ile cihazına yükle.

http://uploaded.net/file/tkefjk0f

Bence önce ip aldırın (hem cihazın ön panelinde sim inizi görürsnüz) direkt internetten yüklemeyi deneyin.
Olmazsa dreamup ile yükleyiniz.
Bence olacak,çünkü siz baska sim imajı atmaya çalışmışınız,bu yüzden yükleme yapamamısınız. :) (İMAGE FOR WRONG ARCHITECTURE=Yanlış imaj-görüntü demek)

Backup alma konusunda yardımı ise,sen imajı kur çalıştır,TSPanelden çalışan bir backup plugini indirip backup almanız konusunda siteden yardımcı olurum.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
Sahin abi yukarıda linkte vermiştim sanırım gözünüzden kaçmış.Ferrari 800hd se ye uygun imaj linki eklemiştim.
Garanti olsun diye tekrar ekliyorum.Bu linkteki imajı indir nfi dosyasını dreamup programı ile cihazına yükle.

Ferrari-dm800se-PBNIGMA-VX-…zip (50,12 MB) - uploaded.net

Bence önce ip aldırın (hem cihazın ön panelinde sim inizi görürsnüz) direkt internetten yüklemeyi deneyin.
Olmazsa dreamup ile yükleyiniz.
Bence olacak,çünkü siz baska sim imajı atmaya çalışmışınız,bu yüzden yükleme yapamamısınız. :) (İMAGE FOR WRONG ARCHITECTURE=Yanlış imaj-görüntü demek)

Backup alma konusunda yardımı ise,sen imajı kur çalıştır,TSPanelden çalışan bir backup plugini indirip backup almanız konusunda siteden yardımcı olurum.
Kolay gelsin.

çok teşekkür ederim kardeşim sizin verdiğiniz imajı direk panelden yükledi. fakat bu cihazla ilgili daha çok şey öğrenmem gerekecek 500s kolaydı.cccam.cfg yok-iptv yok-youtube gibi istediğim çok şey yok araştırmaya devam.saygılar sunuyorum.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Yardımcı olabildiysem ne güzel.İyi seyirler,Kolay gelsin..

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.