gittigidiyor

HTC One A9'da Olmayan Özellikler

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
HTC'nin 20 Ekim tarihinde bir süredir gündemde olan yeni nesil akıllı telefonu resmen tanıttı. Bizde sizler için HTC One A9 modelinde yer almayan özellikleri bir araya getirdik.


htc-one-a9-official-images.jpg
HTC'nin 20 Ekim tarihinde resmi olarak tanıttığı yeni akıllı telefonu HTC One A9, teknoloji severleri ikiye böldü diyebiliriz. Modeli bir çok insan beğenirken bir çok insanda iPhone 6 modeline olan benzerliği nedeniyleHTC One A9 modelini eleştiri bombardımanına tuttu.

htc-one-a9-official-images-1.jpg
HTC One A9 Özellikleri

5 inç 2.5D Gorilla Glass 4 ekrana sahip olan HTC One A9, Full HDçözünürlüğe sahip. 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisini kullanan HTC One A9, iki farklı versiyona sahip. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama seçeneği ile 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama seçenekleri sunan HTC One A9, microSD kart desteğine sahip.
OIS destekli 13 Megapiksellik ana kamerasına ek olarak Ultrapixelteknolojisine yer verilen bir ön kameranın bulunduğu HTC One A9, ön tarafta yerleştirdiği parmak izi okuyucusuna sahip home butonu ile gözleri üzerine topluyor. Model gücünü ise 2150 mAh büyüklüğündeki bataryadan alıyor.
Bizde sizler için bu yazımızda HTC One A9 modelinde diğer akıllıtelefonlara kıyasla One A9'da yer verilmeyen özellikleri bir araya getirdik.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
one-m9-boomsound-speakers.jpg
BoomSound Hoparlörler

HTC'nin One M7 modeli ile başlattığı ve belki de en başarılı olduğu alanlardan bir tanesi olan çift stereo ön hoparlörler yani bir başka deyişleBoomSound hoparlörlerHTC One A9 modelinde yer almıyor.
Bir çok insanın HTC almasına sebep olan BoomSound hoparlörlerin yeni telefonda yer almaması birçok kullanıcı için hayal kırıklığı olacaktır diye düşünüyoruz.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
hardware-buttons.jpg
Sanal Butonlar

HTC'nin One M7 modelinde yer verdiği kapasitif dokunmatik butonlar yerini One M8 ile beraber sanal dokunmatik butonlara bıraktı. Bununla beraber HTC logosu ile beraber BoomSound hoparlör çok fazla yer kaplıyor ve ekranda kapasitif butonlar için yer olmasına rağmen kullanılan sanal butonlar kullanıcılardan olumsuz yorum alıyordu.
HTC One A9 modelinde ise durumu daha da kötüleştirmiş diyebiliriz. ZiraBoomSound hoparlörden vazgeçen HTC, ondan kalan boşluğu üzerindeparmak izi okuyucu barındıran bir eve dönüş butonu ile değerlendirmiş.
Ancak eve dönüş butonu kullanılması her ne kadar iyi bir durum olsa daHTC tasarımcılarının daha iyi çalışarak buradaki ölü alanı değerlendirmeleri gerekirdi diye düşünüyorum. Zira sanal butonlarla beraber ekranın büyük bir bölümü maalesef kullanım dışı kalıyor.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
more-powerful-processor.jpg
Daha Güçlü Bir İşlemci

Tasarım konusunda her ne kadar eleştiri alsa da güzel bir görünüm elde eden HTC, 3 GB RAM tercih etmesine rağmen maalesef işlemci seçiminde pek başarılı olamamış gibi gözüküyor. Zira iPhone modellerine alternatif olacağı söylenen HTC One A9, Snapdragon 617 yerine daha güçlü bir işlemci kullanmalıydı diyemeden edemiyoruz.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
3-gb-of-ram-on-all-variants-1.jpg
2 GB ve 3 GB RAM Seçenekleri

16 GB dahili depolama alanı sunan HTC One A9 modelinde 2 GB RAMkullanılırken 32 GB dahili depolama alanına sahip HTC One A9 modelinde3 GB RAM kullanıldığı görülüyor.
Bu durum her ne kadar fiyat anlamında iyi bir alternatif ortaya çıkaracak olsa da 2 GB RAM ve 3 GB RAM seçeneği bizce tercih edilmemeli ve model3 GB RAM'e sahip tek model halinde piyasaya çıkmalıydı.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
larger-battery.jpg
Daha Büyük Bir Batarya

Günümüz akıllı telefonlarının en büyük sorunu ise elbette kullanım süresi. Kullanıcıların en büyük şikayetleri olan şarj süresi ayrıca yeni telefon alacakları zaman dikkat ettikleri ilk husus olarak karşımıza çıkıyor.
Üreticilerde bu durumu göz önünde bulundurarak daha büyük bataryalaramodellerde yer veriyorlar. Ancak HTC ilginç bir şekilde One A9 modelinde batarya boyutunu küçültürek 2150 mAh büyüklüğünde bir batarya ile karşımıza çıkıyor.
Modeli kullanmadan bu bataryanın nasıl bir kullanım ömrü sunacağı bilinmez ancak teorik olarak rakamlara baktığımızda pek başarılı bir kullanım ömrü sunacak gibi gözükmüyor. Çeşitli yazılımsal geliştirmeler ile bu durumu telafi etmenin elbette mümkün olduğunu da belirtelim.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
water-resistance.jpg
Suya Karşı Dayanıklılık

Sony Xperia Z modeli ile birlikte görmeye başladığımız akıllı telefonlardasuya karşı dayanıklılık, bir çok üst seviye akıllı telefonda da tercih ediliyor. Tayvanlı üreticinin de birçok modelinde yer verdiği suya karşı dayanıklılıkHTC One A9 modelinde yer almayan özelliklerden bir tanesi.
 

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Katılım
17 Eyl 2015
Mesajlar
22,965
Tepkime puanı
48
Puanları
0
Konum
Bursa
05.jpg

HTC One A9 vs Nexus 5X karşılaştırma sonucu

Bataryada 2700 mAh ile 2150 mAh bataryalı HTC One A9'un önüne geçenLG Nexus 5X'in genel anlamda daha iyi olduğu söylenebilir. Ek olarak her iki telefonda da güncel Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ve parmak izi okuyucu özellikleri bulunuyor.
Fiyat tarafında HTC One A9 için 2000-2500 TL arasında denilirken, Nexus 5X için 1500-2000 TL dolaylarına fiyat tahminleri gelmişti. Ancak her iki telefon için de resmi fiyatlar açıklanmadığı için kesin yorumlar yapmak doğru olmayacaktır.
 

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
Üst