gittigidiyor

İptv ve Sopcast i canlı olarak DM 500S de izlemek

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI: byturan
[''YT'']uV2e8009BU4[/''YT'']

evet arkadaşlar bu olayı gerçekleştirdik,nasılmı eğerki pc deki filmleri dreamboxta izleyebiliyorsanız işiniz çok kolay,mozilla veye expoler in adres cubuğuna dreamboxun ipini yazıp cihaza bağlanıyoruz,solda stream tıklıyoruz,settig tıklıyoruz,server settingste edit tıklıyoruz,server ip kısmına pc ip adresini,cd-dvd ye paylaşıma açtığımız dosyanın yerini(F:/iptv)gibi yazıyoruz,movie directory de aynısını yazıyoruz,change deyip çıkıyoruz.burda işimiz bitti,şimdi pc ye ikinci bir vlc player kuruyoruz,en son sürüm olan 2.0.3,kurarken askiyi silmek için uyarı gelecek buna hayır diyeceksiniz,program files videolan içinde 2 adet vlc dosyası olacak.isterseniz bunların isimlerini masaüstündeki kısayollarından değiştire bilirsiniz ben ilk olana yani dreamden izlemmemizi sağlayan dream adını verdim 2.olarak yüklediğimede (2.0.3)kayıt adını verdim ,ikisinide masaüstündeki kısayollarından çalıştırın kayıt isimlide ortama tıklayın,dönüştür kaydete tıklayın,ağ a tıklayın daha fazla seçeneke tik işareti koyun network-caching değerini 120000 yapın,dönüştür kaydete tıklayın,profilden videoWMV-WMA ASF seçin gözata tıklayın filmleri izlediğiniz klasörü gösterin,orda iptv.asf diye dosya açın ve o klasörü gösterin kaydet deyin,profil kısmındaki in Anahtarlı simgeye tıklayın

burda kapsüllemeASF/WMV Yİ İŞARETLEYİN görüntü kodlayıcı, kodlayıcıdan wmv1 seçin,bit hızı 1200 ,kare hızı25,00fps,ölçek 1,en 720,boy 576 yapıp kaydet ve başlat diyoruz ve kayıt başlıyor.dreamboxtan sarı tuş vlcfrondet açıyoruz dosyalardan daha önce kayıt yaptığımız asf usantılı dosyayı seçip izliyoruz,sopcast izlemeye,sopcast çalıştıralım,yalnız spocastin çalışması için dns ayarlarını değiştirmeniz gerekir 8.8.8.8/ 8.8.4.4 bunlarla heryere girebilirsiniz,sopcasti çalıştırdık ana sayfada seçeneklere tıklıyoruz en altta,kendi oynatıcını seçe tıklıyoruz vede vlc 2.0.3 ü program filesten gösteriyoruz,şimdi vlc sopcast oynatıcısı oldu.adres cubuğuna izleyeceğimiz adresi yapıştırıp git diyoruz yayın gelince yayını vlcye aktarıyoruz nasılmı tam ekran yapma okunun solundaki kareye tıklayarak,yayın vlcye geldi ,vlc nin playlistine tıklıyoruz,playlist soldan sağa 7. kare olan,bundan sonrası web tv izleme anlatımının aynısı ama yukarda benim uyarılarımı dikkate alıyorsunuz,ses açmak için ok+mavi tuş kısmak için ok+sarı tuş,iyi seyirler.mavi-ay vede allahverdiyev arkadaşlara teşekkürler.

duronur2005

Aktif Üye
slm eline sağlık ben kurdum yayını aldım ama birsorun var dreamboxta 500s çok donuyor pc donmuyor pek sağlıklı çalışmıyor dreambox500s de

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.