gittigidiyor

Multiminiboot Çoklu İmaj Plugini

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Multiminiboot Plugin Kurulumu.

Multiminiboot nedir:
Multiminiboot Barryallen yada Meoboot pluginleri gibi cihazımıza 1 den fazla imaj yüklemeye yada hafızayı geni,şletip daha çok plugin yüklemeye yarayan bir eklentidir.

Multiminiboot Kurulum

1-Öncelikle cihazımıza kesinlikle experimental tabanlı bir imaj yüklüyoruz.
Newnigma İmaj yada Merlin İmaj,yada GP3 İmaj yüklüyoruz.
İmaj konusunda Dreamboxlarda Orginal Yada Clon hiç farketmez her cihazın kendi sınıfından(clon-orjinal) experimental imaj yüklemeleri gerekir
.
2-Cihazımızı kapatıyoruz ve bilgisayarımızda fat32 olarak biçimlendirdiğimiz USB mizi cihaza takıyoruz ve cihazımızı elektiriğe takıyoruz.
Ve cihaz açılınca;
4-Kumandadan menu/kurulum/sistem/depolama aygıtlarına giriyoruz.Burada USB mizin üzerine gelip,Kumandadan OK tusuna basıyoruz ve USB mizi manuel olarak media/usb şeklinde biçimlendiriyoruz ve USB ile işimiz bitiyor.
5-Asagıdaki linkten Mmboot pluginini indirip,içinden İPK kurulum dosyasını çıkartıp,Cihazımızın tmp klasörüne atıyoruz.Ve Telnetteki ipk plugini manuel olarak kuruyoruz.
5-Kurulum bitince cihaz kapanıp açılıyor.Kumanda ile eklentilerden Mmboot a giriyoruz.Sag ustteki e-partedeyanı sarı tusa basıp media/usb ularak yol gösteriyoruz.
Cihazımızı elektirikten çekip tekrar takıyoruz.Ve Mmboot menusunde cihazımız acılıyor.Harici imaj henüz yüklenmediği için flash seceneginde cihazımız açılıyor.

Artık imajlarımızı tek tek yüklemeye baslayabiliriz.Yalnız dikkat etmeniz gereken tek şey,imajları tek olarak atıyoruz,ve hemen kurulumunu yapıyoruz.
FTP ile cihaza baglanıyoruz,media/usb/mmboot/mmbootfile dosyasının içine imajımızı atıyoruz.İmajın ismi çok uzunsa kısaltın,yoksa kurulum yapılamıyor.
Ardındaneklentiler/Mmboot a giriyoruz,yüklediğimiz imajı yeşil tusa basarak kuruluma baslıyoruz.Kurulum yaklasık 3-4 dakika içinde bitiyor.Cihaz kendini boot ediyor ve baslarken dilediğimiz imajdan cihazımızı baslatıyoruz.

Barryallende sorun yasayan arkadaşlar için ideal bir alternatif.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• mmboot-dreambox_1.37_all.rar
    942.6 KB · Görüntüleme: 53
  • mmboot-dreambox_1.42_all.rar
    783.2 KB · Görüntüleme: 12

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Denedim ve test ettim,
Cihazım sim2.10 fakat sim3 e-star imajlarıda mmboota attım kurdum.Ve hiç bir sorun olmadan kuruldu.
Diğer simlerin imajlarınıda deneyebilirsiniz.!! :D

01cmetin

Aktif Üye
değerli ustam dm800se estar sim3 cihazıma yükleyebilirmiyim yüklenirse yeri değil ama experimental bir imaj verebilirmisin teşekkürler

01cmetin

Aktif Üye
ustam çok teşekkür ederim mmboot kurduktan sonra imajları eskisi gibi browser üzerindenmi yoksa flashxp ile mmboot hafıza dosya yolu direk çıkıyormu selamlar

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
imajı ormal brövser uzerinden yukle.
mmbootu tarif ettiğim gibi ipk olarak yükle.Ve tarif ettiğim şeki,lde ayarları yap.
En son ftp yada filezilla ile cihaza bağlanıp,media/usb/mmboot/en alttaki file dosyasına tıkla.
Ve acılan sayfaya nfi uzantılı imajı at.
Sonra kumanda ile eklentiler/mmboot/yesil tus ve yükle diyeceksin.
Her imajı tek tekyükleyeceksin.Toplu imaj atıp sonradan kurma yok bunda.İmajı dediğim gibi cihaza at ve yükle.

01cmetin

Aktif Üye
değerli ustam iyi bayramlar verdiğin dosyayı olduğu gibimi tmp klasörüne yükleyecem telnet ile nasıl bir ipk komutu verecem teşekkür ederim

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
opkg update && opkg install /tmp/*.ipk

bu komutu vereceksin

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
[h=2]MultiMiniBoot by mirmo[/h]
Update

mmboot-dreambox 1.42

Thx @ mirmo​

Ekli dosyalar

• mmboot_1.42.zip
    783.4 KB · Görüntüleme: 26

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selamlar sayın coolmeen kardeşim. dm500hd orijinal cihaza USB aparatı taktırdım şu anda flashexpanderi sayende kullanıyorum. fakat cihazdanmıdır bilmiyorum openpli-openatv-black hole-opents-openesi-openvix güncel imajların hepsini denedim ama cihaz çok sıklıkla resttart yapıyor.bu sebeple mmbot plugini denemek istiyorum ama yukarıda adı geçen imajlarda olmuyor sizin belirttiğiniz newnigma veya işimi görebilecek DM500HD ORİJİNAL(v2 Değil) imajın güncelini bulamadım.sizden ricam bana bu konuda müsait olduğunuzda yardımcı olmanız.şimdiden teşekkürler dm cihaz konusunda sizin yardımlarınızı asla unutmadım unutmayacağım.saygılar...

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selamlar sayın coolmeen kardeşim. dm500hd orijinal cihaza USB aparatı taktırdım şu anda flashexpanderi sayende kullanıyorum. fakat cihazdanmıdır bilmiyorum openpli-openatv-black hole-opents-openesi-openvix güncel imajların hepsini denedim ama cihaz çok sıklıkla resttart yapıyor.bu sebeple mmbot plugini denemek istiyorum ama yukarıda adı geçen imajlarda olmuyor sizin belirttiğiniz newnigma veya işimi görebilecek DM500HD ORİJİNAL(v2 Değil) imajın güncelini bulamadım.sizden ricam bana bu konuda müsait olduğunuzda yardımcı olmanız.şimdiden teşekkürler dm cihaz konusunda sizin yardımlarınızı asla unutmadım unutmayacağım.saygılar...

sayın coolmeen dost sanırım bu ileti gözünüzden kaçtı imkanlarınız ölçüsünde yardımlarınız rica ediyorum.selamlar-saygılar...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
sayın coolmeen dost sanırım bu ileti gözünüzden kaçtı imkanlarınız ölçüsünde yardımlarınız rica ediyorum.selamlar-saygılar...
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Yukarıdaki imajı indirip cihaza kurun.
Ardından mmboot1.42 plugini ftp ile tmp nin içine atın ve kumandadan elle kurun.Cihaz kapanıp acılınca,eklentilerden mmboot plugine girin.Media/hdd veya media/usb,yani depolama aygıtını ne olarak formatladıysanız o sekilde gmmboot pluginin içindeyken o şekilde OK eyleyin.Cihazı kapatıp acın.Mmmboot kullanıma hazır olarak acılacak.Sonra daha önce anlattıgım sekilde imajları yüklemeye baslayın.
Cihaz dm500 hd orginal oldugunu bildiğim için yukarıda sizin cihaza uygun imaj linki verdim.Cihazınız farklıysa cihazı yazın ona göre imaj vereyim.
Kolay Gelsin..

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
çok teşekkür ediyorum üstadım umarım becerebilirim.saygılar...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Takılırsan yine yaz yardımcı oluruz.Kolay gelsin

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
coolmeen dost forumda isen lütfen imdadıma yetişirmisin.dm500hd cihaza mmboot kurdum cihaz hazır fakat eklentilerde mmboot içinde mmboot/fail kısmı yok yada ben bulamadım dolayısı ile yeni imaj ekleyemiyorum.lütfen yardım.teşekkürler.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
mmboot un içinde mmboot.file bölümü olacak.Fail değil.İmajları mmboot.file nin içine atacaksın.
Filezilla ile cihaza baglan.hdd/multiminiboot/multiminibootfile nin içine 1 imaj at.Sonra cihazdan kumanda ile eklentiler/multiminiboot/yeşil tusa bas.Karsına attıgın imaj cıkacak.Alt tusu ile hemen altındaki satıra in ve herhangi bir numara tusuna bas.Yukarıdaki imajın adı asagıdada gözükecek.Gözükünce yesil tusa bas ve imajı yüklemeye basla.Yükleme bitince cihaz kapanacak ve o imajda acılacak.Yok yine flashtaki imajda acılsın acılsın istesersen kumandadan üst tusuna bas ve onun üzerine gelince OK tusuna bas.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
üstadım bu kısım yok multiminiboot/multiminibootfile acaba usb yi tanıtamadımmı

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Yalnız sunuda belirteyim bu dediklerim multiminiboot kurulu ve media/hdd yada media/usb olarak tanıttıgını farzederek yazıyorum.
Eger multiboot plugini kurduktan sonra harddiski media/hdd yada media/usb tanıtmazsan yukarıda yazdıgım işlemleri yapamazsın.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
üstadım müsaitseniz ne olur beni bir çaldırın ben sizi arayayım. küçük bir hatam var bulamadım.teşekkürler

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.