gittigidiyor

Nilesat aparatla uydu ayarlama

habib723

Aktif Üye
Arkadaşlar... öncelikle şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür etmek istiyorum...

Batmandan 110 luk ofset çanak antenle 26 badr 13.0 hotbird 9. eurobird. ve amos 4.w uydularını izliyorum... merkez uydu hotbird uydusudur... Ben amos uydusunun yerını değiştirdim ne ettiysem Nilesat 7.0 w uydusunu bulamadım... acaba aparatın boyu mu kısa geldi anlamadım... 4 derece kaydıracam biliyorum ancak aparatla bir türlü denk getiremedim.. bu konuda yardımcı olurmusunuz...

bunlar dısında Turksat-azersat izliyorum... ve de eutelsat 7.e de dahil hem data(Twintuner) hem de normal uydu olarak aynı lnbden(duel cıkışlı) destek alıyorum../(yakında makina boğulacak )

saygılar

hotbord_34

Aktif Üye
artik nilsat uydusundan yayin ist dan bilegelmiyor yani turkiye den cok buyuk anten lie yani 2 metre anten lie yayln gelir beninde 150 anten ile daha once yayin aliyordum bende

habib723

Aktif Üye
hocam ben batmanda yanı hemen hemen gündeydoğunun alt sınırındayım.. muhakkak çekmesi lazım...

MENA kapsama alanı..
Eutelsat-7-West-A-MENA.png

EUTELSAT_7WA_Ku-band_MENA_Downlink_Coverage.png

nilesat 102 kapsama alanı
NileSat-101.jpg

nilesat 201 kapsama alanı
Nilesat-201-EIRP-coverage.jpg

güneydoğudan bile alınamıyor mu cidden bu şekilde ise...

habib723

Aktif Üye
Bu gün baya ugrasacam ekmesi için illaki uydudan sinyal alacam...

reismarket

Aktif Üye
hocam ben batmanda yanı hemen hemen gündeydoğunun alt sınırındayım.. muhakkak çekmesi lazım...

MENA kapsama alanı..
Eutelsat-7-West-A-MENA.png

EUTELSAT_7WA_Ku-band_MENA_Downlink_Coverage.png

nilesat 102 kapsama alanı
NileSat-101.jpg

nilesat 201 kapsama alanı
Nilesat-201-EIRP-coverage.jpg

güneydoğudan bile alınamıyor mu cidden bu şekilde ise...

Arkadaşlar... öncelikle şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür etmek istiyorum...

Batmandan 110 luk ofset çanak antenle 26 badr 13.0 hotbird 9. eurobird. ve amos 4.w uydularını izliyorum... merkez uydu hotbird uydusudur... Ben amos uydusunun yerını değiştirdim ne ettiysem Nilesat 7.0 w uydusunu bulamadım... acaba aparatın boyu mu kısa geldi anlamadım... 4 derece kaydıracam biliyorum ancak aparatla bir türlü denk getiremedim.. bu konuda yardımcı olurmusunuz...

bunlar dısında Turksat-azersat izliyorum... ve de eutelsat 7.e de dahil hem data(Twintuner) hem de normal uydu olarak aynı lnbden(duel cıkışlı) destek alıyorum../(yakında makina boğulacak )

saygılar

bende 150 ofset canak mega maus motorlu canakla şu an izleyemedigim kanal yok bu uyduda aparat deilde önce sadece tek canakla dene istersen daha sogra aparatı denersin ama 150 lik bi canak tak bence kesinlikle alırsın

habib723

Aktif Üye
bu gün rastgele oynadım Aljazzere sport hdler haric tum aljazzereler cıktı.. ince ayarını da bugun öğleden sonra tmmlarım umarım.. malum sabah okul var semınerler... :)

habib723

Aktif Üye
s.a

Nilesat MENA kapsama alanı için aparatla bir türlü Al jazzere hd frekansının sinyalini alamadım yardımcı olabilecek var mı sabit çanağa aparat taktırıp izlemek istiyorum... diğer sd ler cıkıyor +1+5 e kadar malum gecen gün +6-dan +10 a kadar olanlarda mena kapsama alanına geçtiler onların frekansının sinyalini alamıyorum...

memoli1478

Administrator
sünnetli lnb kullan sinyal kaliten 20 kalite artacaktır
örnek resim:

habib723

Aktif Üye
memoli ustam mercek olayı falan bahsediliyor sünnetli lnb için gidip mercek mi almalıyız

memoli1478

Administrator
mercek boş iş bunlarla benden fazla uğraşan olmamıştır dünyanın eniyi lnbsi vardı bende titanyumum onu bile feda ettim bu işe en iyi lnb beyaz sharp sünnet edeceksin içinde orginal mercek var onda kalite 23 artacaktır 100%100 test ettim harika oluyor

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.