gittigidiyor

Redlİne 4000 hd sİnyal sorunu

baranky

Aktif Üye
Slm arkadaslar Redline 4000 hd cihazım var ve disecg taktıgımda bazı kanallarda sinyal gidip geliyor arada disecg değiştirdim sıfır taktım ondada ara ara aynı sorunu verdi. Konu ile ilgili yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim....

baranky

Aktif Üye
Konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar....

baranky

Aktif Üye
markalı disegc kullan

Hemen hemen her markayı denedim. 3 tl lik disegleri bile denedim. su anda spaun var onda da aynısını yapıyor. sorun disecg de o kesin tekli direkt bağlantıda problem yok. Ama işte o diseg sorununu nasıl cozucem o muamma....

baranky

Aktif Üye
Genelde müşterilerime next dsq satıyorum ve sorun olmuyor next öneririm...

Usta Next 2.0 olanmı ; onu denemedim sanırım goruntusunu hatırlayamadım netten baktım. eger onu denemediysem buyuk hata demektir.... gerci olmayanları sinirlendim attım denediysemde bilemiyıorum....

digimy

Emirdağlı
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
bu resme bak bundan kullanıyoruz sürekli sorun olmuyor
pr_01_291.jpg

başka bir cihaz dendinmi basitdee olsa başka bir cihaz dene

cihaz cihaz tek çanakta düzgün ve sorunsuz çalışa bilir ama ikinci çanak takıldığında sorun çıkıyorsa tüner veya işlemci hatalıdır

baranky

Aktif Üye
Benimde muhtemelen Tuner yada İşlemci hatasından olabilir diğer cihazlarda ve next de dahil adını bile duymadıgım disecglerde aynı hata var. goldmasterda avermedia da vu da hiçbir problem yok ama redline 4000 de o problem var. Ne yapabilirim peki bu durumda...

baranky

Aktif Üye
Hatta cihazı actıgımda ilk kanallar var izlerken gidiyo. bazlları tp ile alakalı da değil. cihazı kapatıp açtıgımda geliyo bazen gelmiyo. bazen yayın gittiğinde 3-5 dakika beklediğinde geliyo yada gelmiyo. böyle sıkıntılı bir durum. Hayal kırıklıgımı sanırım olucak bu redline....

muratalar

Aktif Üye
çanak ayarını yap lnb deyiş artı kablo bunlar önemli bunları yap olmadı güzcel yazılım at

sancaktar

Aktif Üye
bunun donanımla alakası yok.
yazılımla alakası var.
dvb s2 transponder verilerinde redlne zaman zaman sinyal yok hatası veriyor.
redline 4000 var elimde .bu cihazda bu hatayı gördüm ben.
16,89 yazılımına geri döndüm.sanki daha iyi.
mesela astra 12285 de bu hata vardı en son yazılımda .ama 16.89 yazılımda sinyal var.hata kalktı

tamamen yazılımsal bir problem olarak görülüyor

malik0109

Aktif Üye
aldıgınız yere veya redlıne servisine götürün olmazsa d.t.s yollayın sorunu cözülmesini yardımcı olurlar yapamazsanız bana yollayın ben yardımcı olrum bana yollarken arızasını yazın ben redlıne servisiyim

malik0109

Aktif Üye
evet arkadaşımız yazmış dır yazılım danda olur bir deneyin işlemci hatası olan cihaz hiç acılmaz kanal göstermezdir o yazılımsaldır arkadaşım

tiger1

Aktif Üye
Senin kablon sorunlu bende next2000 vardi ne yaptimsa absat paketinden bir tutlu sinyal alamiyordum en sonunda kalin telli kablo bulup taktim ondan sonra bidaha sorun olmadibendede simd redline 4000 var gecen 17.35 yazilimini attim thor uydusunda sinyaller kayboldu lnb ve daysektki kabloyo söküp yeniden taktim hic bir sorun kalmadi dayzekimi kapidan gecen hurdacidan almistim 2008 de halen kullaniyom gunumuz parasi ile 50 kurusa denk geliyor

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.