gittigidiyor

rowell 16000fhd ıp tv

yunal35

Aktif Üye
iyi günler benim tek anlamadigim bu cihaz neden dreambox yada vu cihazlari yada linux cihazlari gbi bilgisarayla ilesitim kuramiyoruz.bu sorun cözülürmü

ERK@L

Aktif Üye
cihazı gerkeli ip ayarlarını yaptıktan sonra bilgisyardan bağlayıp cihazın içerğini görebiliyoruz.ama bilgisayardan eklenti vb. şeyler atamıyoruz.çünkü cihaz açık kodlu değil....

xanax

Aktif Üye
Bildiğim kadarıyla linux sistemleri açık kodludur. Bu cihazın veya nxp' li cihazların kodlarının neden kapalı olduğunu hep merak etmişimdir. Kodları açık olarak paylaşırsanız bizde kendimize göre eklentiler veya romlar düzenleyip cihazı dahada geliştirebiliriz. Sonuçta rom yükleme riski yükleyene aittir. Düzenlediğimiz yazılımlarda cihaz bozulmasının size bir eksisi olmaz.

Nxp li cihazlar linux tabanlı diye millete yutturulmaya çalışılan basit cihazlardır gibi düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Linux' un asıl çıkış amacı her kullanıcının veya yazılımcının kendine göre düzenleyip kolay bir şekilde eklentiler ekleyip çıkartabileceği bir sistemi dünyaya göstermektir.

Android işletim sistemine bakın. Linux' un telefon versiyonu. Bir telefon için 12 yaşındaki bir çocuk bile sistem dosyalarını takla attırabiliyor ve çok değişik işleri ortaya koyabiliyorlar.

Yazdıklarımda en ufak bir kötü düşünce yoktur. Yanlış anlaşılırsa baştan özür dilerim. Sadece kafamdaki soru işaretleri olduğu için böyle bir mesaj yazmak istedim.

elektronik34

Aktif Üye
ip tv yazılımı gelme ihtimali varmı acaba bilgisi olan varmı net cevap verebilecek

ERK@L

Aktif Üye
arkadaslar icindeki hediye server oldugundan firmalar vermiyorlar kod no.sunu.ileride biterse hediye serverlar nxp cihazlarda belki ozaman verirler belki.bende kodlarin verilmesi taraftariyim.

xanax

Aktif Üye
arkadaslar icindeki hediye server oldugundan firmalar vermiyorlar kod no.sunu.ileride biterse hediye serverlar nxp cihazlarda belki ozaman verirler belki.bende kodlarin verilmesi taraftariyim.

Hediye serverlarin bitmesini bekliyeceksek hic beklemeyelim. Bu is o zaman tam bir pazarlama taktigi olur ki bu da cihazi gozumuzden dusurur. Daha dogrusu bu cihazdan daha fazlasini bekleyen insanlarin gozunden... ekleme yapmak gerekirse bu cihazin kodlarinin paylasilmasi cihazin satislarini 3 katina katlar. Dremboxlarin klonlari bu cihazla ayni fiyata satilirken bilincli bir kullanici sadece bedava server var diye bu cihazi neden alsinki sonucta dream icin b satiri var ve kullananlar tamamen ucretsiz olarak kanallari izleyebiliyorlar. Dreamdaki ucretsiz serverlar kesintili denebilir ama bizim cihazdaki serverda cok duzgun calismiyordu.

Aslinda kisacasi kodlarin paylasilmasi ve calismalarin bir an once baslamasi dreambox icin saglam bir rakipin gelmesi demektir bana gore... cunku bu cihaz bunu gerektirir.

xanax

Aktif Üye
Ya çalışmalar çok hızlandı yada kesildi. hiç ses seda yok...?

derman07

Aktif Üye
bi araştır bakalım cihaz piyasaya çıktıgından beri kaç tane yazılım vermişim ..araştırmadan agır deme .yakında teşrif edecek merak etme ..ummadıgın kadar atrıntılı yazılımlar gelecek .
dostum araştırdım çok malesef bu modele tek gelmemeiş iptv yazılımı güzün aydın bilgilendireyim dedim love tüm markalaa geldi roweş uyusun bakalım ne zaman çıkartacak

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.