gittigidiyor

Sinyal yukseltme

ayfly

Aktif Üye
Arkadaslar merhaba 150 lik canagimla 25.5 derecedeki uyduyu ayarladim ancak ne yaptiysam sinyal %45 in ustune cikmadi.sinyali nasil yukseltebilirim yer Istanbul.daha kaliteli bir lnb.ne kadar faydali olur acaba.

memoli1478

Yönetici
Administrator
Arkadaslar merhaba 150 lik canagimla 25.5 derecedeki uyduyu ayarladim ancak ne yaptiysam sinyal %45 in ustune cikmadi.sinyali nasil yukseltebilirim yer Istanbul.daha kaliteli bir lnb.ne kadar faydali olur acaba.

sendeki lnb yi sünnet edersen 30 kalite artar sinyalin resimli şekilde veriyorum
eğer beyaz sharp marka lnb bulursan ve sünnet edersen kalite 40 kadar artar
yani sipralle kafasından biraz keseceksin

habib723

Aktif Üye
sendeki lnb yi sünnet edersen 30 kalite artar sinyalin resimli şekilde veriyorum
eğer beyaz sharp marka lnb bulursan ve sünnet edersen kalite 40 kadar artar
yani sipralle kafasından biraz keseceksin

ya lnb yi kesmek zor olmasa bende lbn lerin hemen hepsini keserdim

demir doğramacıya mı götürsem en son ne dersiniz adama diyim kökten kes :D

Son düzenleme:

memoli1478

Yönetici
Administrator
demir testereler var hırdavatçıda 2 tl dir fiyatı 15 saniyede kesersin yöntem çok

habib723

Aktif Üye
memeoli ustam ya bir şey soracam ya bu lnb üreten şirketler neden onlar sünnetleyerek göndermiyorlarki acaba walla dediğin şey olursa hemen hotbird uydusu için gidip sünnetli lnb yapıcam umarım olur :)

memoli1478

Yönetici
Administrator
bu olayı kullanıcılar yani bizim gibiler buldu uğraşarak firmaların işlerine gelmez
çok sayıda farklı lnbler var ben titanyumdan tut klayzer lnbye kadar nekadar lnb varsa hepsini denemişim merceklisinden tut renkli florlara kadar hemen hemen her çeşidi denedim
en iyisi kestiğimiz sharp lnb çıktı orginal ama içinde mercek olanından onu bulmak zor 4 yıl
önce 27 liraya almıştım şuan bulunur belki aranırsa çok kalitelidir

habib723

Aktif Üye
İNŞALLAH BULURUM walla dediğin gibi olursa güzel olur ben BATMAN şehrinden hotbird uydusundan Animaux ve diğer bazı frekanslardan net bir sinyal alamadım alsam dahi çok ince ayarla zar zor alabiliyorum. inşallah sharp ı bulurum beyazından

bekomehmet81

Vip Üye
usta sünnetin yaşı vakti zamanı olmaz ne zaman uygunsa ozaman kesilsin bende demene yapayım nasip olursa 90 cm çanak antene motor takmayı düşünüyorum ozaman denerim.

ayfly

Aktif Üye
Eyvallah memoli ustam hafta ici calistigim icin hafta Sonu hemen deniyicem bunu tesekkurler

memoli1478

Yönetici
Administrator
herkes yapsın bu işlemi ben garanti veriyorum çok iyi sonuç alırsınız
eğer 150 lik çanak varsa çubuk ayarlarınıda yaparsanız ondada 5 kalite yükselme olur

mulali61

Aktif Üye
ofset canaklarda ise yarar mi yeni eve tasindik turksati canak zar zor goruyor yayinlar kirilmali geliyor yer moskova motorlu ofset antenim var ne dersiniz kessem mi ,,,,,,,,,,,,,

memoli1478

Yönetici
Administrator
parabol çanakta test edildi ve çok güzel sonuç alındı ofsetlerde test edilmedi ama tahminimce gene farkeder herşey lnbdedir

dertli36

Aktif Üye
parabol çanakta test edildi ve çok güzel sonuç alındı ofsetlerde test edilmedi ama tahminimce gene farkeder herşey lnbdedir

ustam bulunduğum yerdeden 90lık çanak ile 13 derece hotbird de kanaların %60 sinyal kalitesi %5 ile 10 arasında ve izlenmiyor bu şekil lnb ile olumlu sanuç alabilirmiyim acaba tşkler

memoli1478

Yönetici
Administrator
kalite alırsın zaten 1 lnb pahalı değil ama kesin sonuç alırsın sinyalin yükselir test etmeden belli olmaz test et buraya paylaş

habib723

Aktif Üye
tittanyum markalı bir lnb aldım şimdi gittim kaynakcıda spiralle kestim içine kırtasiyeden aldıgım ufak mercek yerleştirdim bakalım offset çanakla bir değişiklik olur mu :D

habib723

Aktif Üye
abi üzülerek söylüyorum malesef olmadı sınyal ykselmedi

memoli1478

Yönetici
Administrator
arkadaşlar kendim test etmişim ve internette çok kişi tarafından test edilmiştir illa sharp lnb olması gerekmiyor ilk sayfada resimde verdiğim gibi keserseniz sinyal kalitesi çok yükselir
lnb yanlış kesilirse sinyal yükselmez tam tersi olur sinyal düşer isterseniz videolu şekilde çekerim izlersiniz kalite nasıl artıyor bakarsınız

habib723

Aktif Üye
arkadaşlar kendim test etmişim ve internette çok kişi tarafından test edilmiştir illa sharp lnb olması gerekmiyor ilk sayfada resimde verdiğim gibi keserseniz sinyal kalitesi çok yükselir
lnb yanlış kesilirse sinyal yükselmez tam tersi olur sinyal düşer isterseniz videolu şekilde çekerim izlersiniz kalite nasıl artıyor bakarsınız

ustam video şart walla ben biraz fazlamı kestim de öyle oldu anlamadım ama animaux eskiden en azından sinyal gücü hotbird deki %52 idi redline lnb ile şimdi hiç yok alamıyorum digiturkun lnb sini de denedim aynı verimi alamadım...

ama video şart galiba inşallah verimli olur birde benim çanak offset belkde ondan kaynaklanıyordur mercekte taktırdım boş hiç olmadı üstelik titanyum lnb nin içindeki 2-3 tane metal ufak şey var yanılmıyorsam L ve R polarizasyon içindi bir tanesi telef oldu parmağımı soktum duzeltiyim derken pert oldu ama lnb çalışıyor hala

DİPNOT : 3 LÜ LNBDEN ÇANAKLA SABİT OLAN DİGİTURK LNB Sİ SİYAH VARYA O HOTBİRD UYDUSU ORTADAKİ redline lnb si 25.5 26.0 DERECEDEKİ BADR UYDUSU EN SOLDAKİ LNB İSE TİTANYUM LNB Sİ O DA 31.5 ASTRA 1.G UYDUSUNA BAKMAKTADIR TEST AMAÇLI KULLANIYORUM :D canım sıkıldıgında uyduları ayarlıyorum

:D :D :D

Son düzenleme:

habib723

Aktif Üye
ya memoli ustam bir şey soracam cevabını bulamadım 31.5 derecedeki astra 1g uydusunda magti tv platformundaki kanalları neden batmandan alamıyorum sonuçta doğu avrupa kapsamı şu da görüntüsü anadolu paketi frekansı gayet iyi çıkıyor ve İMN birde diver diye bir kanal cıkıyor bunlar dışında doğu kapsama alanındaki diğer frekanslar neden çekmiyor acaba

kafama takılan şu oldu acaba kullandığımız lnb den olabilir mi ... bir ara bir yerde gördüm bu tür kanalların özel rus lnb lerinden alınıyormu ne circular mu vs gibi
7405532

Son düzenleme:

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.