gittigidiyor

Tirimax th-12000 1.71 yeni yazılım

ERK@L

Aktif Üye
erkal bey internet gezginiyle ilgili goole içindeki sanal klavyenin olmadıgını söylemiştim branş olarak bize yardımcı olurmusunuz
sanal klavye olsa bile nxp cihazlarda internet gezgini ağır çalışıyor.tavsiyem en güzeli bilgisayarınızdan girmeniz internetinize...

karabasan1

Aktif Üye
Konunun başını dikkatli okursanız cihazda arada bir server bağlanmama sorunu vardı bu yazılımla sorun düzeltilip cccam config ayarlar yapıldı.ayrıca yeni verilcek yazılımlar içinde ön hazırlık ayarları yapıldı.verilen hiç bir yazılım yazılım vermek için değil yazılımdaki sorun vb.için düzeltmeler için verilmektedir.lütfen eleştirilerinizi yaparken ona göre yapınız.
Bu yazılım firma dışında headend ustanın editleği bir yazılımdır..
.
sorunlarınız dikkate alınıp gerekenler yapılalacaktır.bilginize...

Doğrusu yeni verilecek yazılımlar için ön hazırlık bu şekilde yapılacaksa kullanıcıların işi zor.Ücretli serverlar sürekli donuyor , cihaz sık sık kilitliyor ,görüntü öncedende belirttiğim gibi berbat halde yani ilerlemeden ziyade geriye gidiş var ben onu belirttim.Tüm önceki yazılımlarda bu sorunlar yoktu.Bu cihazları ilk çıktığı günden beri kulanan ve satan biri olarak bariz şekildeki hataları yazmak bir görev.En stabil ve seri yazılım 1.68 görüntü kalitesi olarakda mükemmel.Ücretli serverlardada en stabil çalışan o, bir çok serverda denedi.Kolay gelsin.

qualitymanager1

Aktif Üye
Doğrusu yeni verilecek yazılımlar için ön hazırlık bu şekilde yapılacaksa kullanıcıların işi zor.Ücretli serverlar sürekli donuyor , cihaz sık sık kilitliyor ,görüntü öncedende belirttiğim gibi berbat halde yani ilerlemeden ziyade geriye gidiş var ben onu belirttim.Tüm önceki yazılımlarda bu sorunlar yoktu.Bu cihazları ilk çıktığı günden beri kulanan ve satan biri olarak bariz şekildeki hataları yazmak bir görev.En stabil ve seri yazılım 1.68 görüntü kalitesi olarakda mükemmel.Ücretli serverlardada en stabil çalışan o, bir çok serverda denedi.Kolay gelsin.

evet dostum, 1.68 yazılımı görüntü kalitesi ve server stabilitesi açısından daha iyi bir yazılımdı bence de, ancak yine de karamsar olmamak lazım bence, üstadlar bu konuda çalışıyorlar, firma yeni yazılım vermese de headend usta ve erkal usta gibi arkadaşların bu konuda yoğun emekleri var, inşallah daha iyi olacak

ERK@L

Aktif Üye
dediğin gibi verilen serverle alakalı bir durumdur...zaten astradaki skylarda çok sorun yaşanıyor genel olarak tüm cihazlarda...

ERK@L

Aktif Üye

verilen yazılım firmanın verdiği yazılım değil headend ustanın kendi edıtlediği yazılımdır.
headend usta burda gerekli açıklamayı yapmış yazılımı firma dışında kendimiz neler yapacağımıza görmek amaçlı editleyip verdi...
YÜKLEMEK YADA YÜKLEMEMEK KULLANICIYA KALMIŞTIR.FİRMANIN KENDİ YAZILIMI VERİLMEDİ.
HDMİ AYARINI 1080 YAPARSAN KALİTELİ BİR GÖRÜNTÜ ALIRSIN.GÖRÜNTÜ KALİTESİDE GAYET İYİ..yazılımda serverda donma (paralı ve hediyeli serverlar)cihazda kitlenme yoktur 2 cihazdada kendim test ettim vede halen ediyorum.cihazın kitlenmesinin sebebi sizde key çakışması vardır cihazı fabrika ayarlarına çevip hazır kanal listesi ve softcam yüklemeden kanal taratıp kullanın kitlenmediğini göreceksiniz.

HEADEND USTA farklı menu yazılımlar için vede eklentiler için çalışmaları var yazılım tamamen yeniden editlenecek vede verilen ön hazırlık yazılımlarda ufak tefek sorunlar ortaya çıkabilir.linux tabanlı hangi cihaz 4.4 lük yazılım var.yeni eklentiler eklendiğindede yeni sorunlar çıkartabiliyor sorunlar çıktıkcada yeni yazılımlar verilir...

ahmet21

Aktif Üye
platformda güvenilir kaynaklardan biri headend usta biri erkal usta açıkçası bu cihazlarda ip tv nin yazılımının gelip gelmeyecegini açıkça bildirmeleri biz kayıtlı üyeler tarafından bilmemiz lazım çünkü günümüz hep ip tv teknolojisi

digimy

Emirdağlı
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
şuan için ip tv sözkonusu değil arkadaşım cihaz için ip tv yazılımı yapıldı fakat stabil çalışmadığı için yazılım piyasaya sürülmedi test aşamasında çalışmalar yapılıyor düzgün çalıştığını gördüğümüz gün yazılım verilecektir ama bu ümit bağlayın anlamına gelmez

saygılarımla kolay gelsin...

tarikg

Aktif Üye
bu yazılımda meşhur kanal atlama olayı ne durumda.. ben en son 1.58de kaldım.. onda çok sıkıntı var.. kanallar resmen 2şer 2şer gidiyor.. 1.68de biraz düzeltildi yazılmış.. yorumları alabilirmiyim?

tarikg

Aktif Üye
1,68 ve 1,70 yazılımlarında ben pek bu olaya rastlamadım
süper eve gider gitmez ilk iş yeni yazılım atacagım.. peki 1.70 mi kurayım yoksa 1.68mi.. emudur beleş serverdir internettir işim olmaz.. adam gibi takılmadan atlamadan kanalları göstersin yeter.. bir tek turksat uydusuna baglı tv.. :eek:

kayhan01

Aktif Üye
İyi güzel hoş ama bu yazılımın artısı nedir? G share bedavalar gitti zaten 1 yıllık süresi dolanlar.Hava durumu da gitti.Youtube zaten var bu yazılım neyin nesi? İlk göze çarpan bu yazılımda gayet berbat bir hd ve sd görüntüsü var çalışmalara katılan arkadaşlara duyurulur..Görüntü diğer versiyonlara göre bariz şekilde flu...Kısaca yeni yazılımı sırf yazılım vermek için değilde geliştirmeler ve yeni uygulamalar için verilse kullanıcılar açısından daha faydalı olacaktır.Eleştirilerimizi yapıcı olarak değerlendirmeye çalışırsanız daha fazla yol katedersiniz,iyi çalışmalar..

yeni verilen yazılımlarda görüntü kalitesi ile alakalı yorumlar okuyorum bikere yazılımlarda görüntü kalitesini etkileyen detaylı bir çalışma yapılamaz şöyleki o kodlarla oynama risklidir yani her yazılımda siz bu görüntü ile ilgili kısmı iyiydi yada kötüydü diye yorumalamanız teknik bilgi noksanlığından görüntü ayarlaraı editli yazılımlarda yapılabilecek bişey değildir bunu unutmayın arkadaşlar o bahsettiğiniz ayarlar çok detaylı bilgi ve deneyim ister firmalar bu kodları açmazlar çünkü bu kodlar herkesin oynayabileceği şeyler değildir bu yazılımlarda sadecufak konfıgrasyonlar yapılır bunlar kesinlikle görüntü üzerinde etkili olamaz

qualitymanager1

Aktif Üye
süper eve gider gitmez ilk iş yeni yazılım atacagım.. peki 1.70 mi kurayım yoksa 1.68mi.. emudur beleş serverdir internettir işim olmaz.. adam gibi takılmadan atlamadan kanalları göstersin yeter.. bir tek turksat uydusuna baglı tv.. :eek:

bence farketmez, tavsiyem ikisini de dene ve kendin karar ver

qualitymanager1

Aktif Üye
1.71 yazılımında serverde kopma var şu anda, youtube a da giremiyorum, bu akşam itibariyle sizde de benzer problemler var mı?

şimdi bağlandı servere, sanırım ya çalışma falan vardı ya da benim sistemden kaynaklandı :)

tarikg

Aktif Üye
1.71i kurdum fena değil.. artık çok fazla iki kanal atlama yapmıyor.. teşekkür ederim.. umarım bir gün tamamen çözülür..

qualitymanager1

Aktif Üye
arkadaşlar, yine yaklaşık 1 saattir servere bağlanmıyor, youtube da sorun yok, sizde durum nasıl?

qualitymanager1

Aktif Üye
şimdi bağlandı ama 33 server değil de 1 server bağlı görünüyor (40 nolu) kanallar açık

qualitymanager1

Aktif Üye
evet şu anda yok sorun, sorun olduğunda ya makineyi ya da serveri resetliyorum, ama dediğim gibi bazen buna rağmen bağlanmadığı oluyor, ancak halen 1 server bağlı görünüyor, ancak yine de kanalların çoğu açık, önemli olan da bu

ERK@L

Aktif Üye
evet şu anda yok sorun, sorun olduğunda ya makineyi ya da serveri resetliyorum, ama dediğim gibi bazen buna rağmen bağlanmadığı oluyor, ancak halen 1 server bağlı görünüyor, ancak yine de kanalların çoğu açık, önemli olan da bu
evet tek(40) serverden tum paketler açık.sorun yaşayan arkadaşlarımız serverı resetleyip cihazı kapatıp açsınlar.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.